1. Dönem TEOG Sınavı Ne Zaman Olacak

2016-2017 eğitim öğretim yılı için ilk ders zili 19 Eylül 2016 Pazartesi günü çalacak. Yeni eğitim-öğretim yılını büyük bir heyecan ve sevinçle bekleyen öğrencilerin bir kısmı da oldukça heyecanlı. Çünkü bu sene sekizinci sınıf olan öğrencileri için aynı zamanda 2016 TEOG maratonu da başlamış oldu. Sekizinci sınıfa başlayacak olan öğrenciler birinci dönem ve ikinci dönem olmak üzere iki dönemde de farklı farklı derslerden Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavına girecekler.

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavına girecek olan sekizinci sınıf öğrencileri için birinci dönem iki gün, ikinci dönem iki gün olmak üzere iki oturumda olmak üzere sınav düzenlenecek. Öğrenciler birinci dönem Temle Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavına girerken Nisan ayında da ikindi dönem TEOG sınavı gerçekleştirilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı yeni eğitim-öğretim yılı başlamadan önce eğitim ve çalışma takvimi üzerindeki çalışmalarını da nihayetinde sona erdirdi. Milli Eğitim Bakanlığı düzenlemiş olduğu 2016-2017 eğitim öğretim yılı çalışma takvimini ise bütün illerdeki eğitim kurumlarına ulaştırdı.

Milli Eğitim Bakanlığının hazırladığı çalışma ve sınav takvimine göre bu sene Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 42 tane sınav yapılacak. bu sınavlardan birisi olan Temel Eğitimden ORtaöğretime Geçiş Sınavı birinci dönem oturumu;Kasım 2016’da, bu sınavın mazeret raporu alan öğrenciler için tekrarı ise Aralık 2016’da gerçekleşecek.

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı ikinci dönem oturumu ise Nisan 2017’de gerçekleşecek. Bu sınavda mazeret raporu alan öğrenciler ise Mayıs 2017’de aynı sınavın mazeret sınavına girebilecekler.

Buna göre; birinci dönem Temel Eğitimden Ortaöğretim mazerek sınacı 12-13 Aralık 2016 günü gerçekleştirilecek.

Milli Eğitim Bakanlığının düzenlemiş doluğu çalışma takvimine göre 5., 6., 7., 9., 10. ve 11. sınıflar öğrencileri parasız yatılılık ve bursluluk sınavınaHaziran 2017 saat 14.00’te girecekler.

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.