2016 Engelli Kura Sonuçları

Bugünler ülkemizde yaşanan gelişmelerin ardından kamu kurum ve kuruluşlarına memur alımları da artmıştır. Bu durum aynı zamanda 2016 engelli memur alımları üzerinde de etkili olmuştur.

2016 engelli memur alımı ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kısa bir süre önce resmi açıklama yaptı. Cumhurbaşkanının resmi açıklamasının ardından ise 2016 Engelli kura sonuçları da kesinlik kazandı. Bu kuranın neticelerini dört gözle bekleyen engelli adaylar ise sonuçları https://sonuc.osym.gov.tr adresinden TC kimlik numaraları ve aday şifreleri ile öğrenebilecekler.

2016/1 E/KPSS sınav sonuç yerlerinin açıklanması ile bir çok engelli aday rahat bir nefes aldı. Sabah saatlerinde resmi bir açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasının bitmesinin ardından sonuçlar ÖSYM’nin resmi sitesinde kamuoyuna duyuruldu.

Kamu kurum ve kuruluşlarına memur olarak alınacak engelli adaylar 2016 EKPSS sınavına 24 Nisan 2016 günü tabi tutulmuştu. Bu tarihte tüm Türkiye genelinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen bu sınavın sonucunda adaylar önce açıklanacak kadroları sonrasında ise yapılacak olan tercih işlemlerinin sonuçlarını dört gözle beklerken nihayet hepsi bir sonuca bağlandı.

Yetkililerden gelen resmi açıklamalara göre 2016 EKPSS ile 1120 ilköğretim-ortaokul-ilkokul mezunu, 2514 ortaöğretim (lise) mezunu, 1340 önlisans mezunu ve 1093 lisans mezunu olmaz üzere toplamda 6113 engelli aday kadrolara atanacak.

2016 EKPSS sınavına giren adaylar arasında kura çekilişi yapıldı bunun sonucunda da atanmış olan 6 bin 113 engelli aday kura ile boş koltuklara atandı ve 2016 EKPSS sonuçları ÖSYM’nin resmi sitesinden adaylara duyruldu.

 

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.