2016 LYS Cevap Kağıdı Görüntüleme

ÖSYM’nin geçtiğimiz yıllarda yapmış olduğu düzenlemeler sonucunda artık öğrenciler sınavdan belirli bir zaman dilimi sonrasında cevap kağıtlarını görebilme hakkına sahip olmuşlardır.

18-19 Haziran 2016 ve 25-26 Haziran 2016 tarihleri arasında yapılmış olan 2016 Lisans Yerleştirme Sınavlarına (LYS) tabii tutulan öğrencilerin cevap kağıtlarının görüntüleri ve cevap kağıtlarına işaretledikleri cevapların optik okuyucular tarafından okunarak elde edilen aday yanıtları, sınav soruları ve soruların doğru yanıtları, sınava giren üniversite adaylarının sorulara verdikleri cevaplarını ve değerlendirme sonuçlarını incelemeleri amacı ile ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde 20 Temmuz 2016 saat 16.50 itibari ile cevap kağıtlarını sisteme vererek öğrencilerin erişimine sunmuştur.

Adaylar ÖSYM’nin resmi sitesi olan https://ais.osym.gov.tr adresine TC kimlik numaraları ve şifreleri ile girerek ilgili sınavı seçip “Cevap Kağıdı Görüntüleme” ekranını işaretleyip sınavda işaretleme yapmış oldukları cevap kağıtlarını, cevap kağıdına işaretledikleri şıkları, bu işaretlemelerin optik okuyucular ile okunması ile elde edilen aday cevaplarını ve doğru cevapları görebilmektedirler. Bununla birlikte adaylar, cevaplarının ve cevap anahtarının yayımlandığı form üzerinde yer alan soru numaralarını tıkladıklarında her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin verdiği cevapları görebilecekler. Sistemde sorular adayın sınavda kullanmış olduğu kitapçığın soru ve seçeneklerin sıralanmasında görüntülenmektedir. Ayrıca bu sistem sayfasında adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanlarının olduğu bilgiler de yer almaktadır.

ÖSYM’nin yapmış olduğu bu uygulama adayları bilgilendirmek amacı ile gerçekleştirilmektedir. Görüntülenen bu cevap kağıdı belge niteliği taşımamaktadır.

Benzer Hesaplamalar

1 Yorum Var, Siz de Yorumunuzu Hemen Yazabilirsiniz

  1. Joyce

    Haha, shouldn’t you be charging for that kind of kndgleowe?!

    Cevap Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.