2016 LYS Giriş Yerleri Ne Zaman Açıklanacak

2016 Lisans Yerleştirm Sınavı için sayılı günler kaldı. 2016 Yüksek Öğretime Geçiş sınavına giren adaylar en az 180 puan aldıkları takdirde Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) girişi için hak kazanmış olacaklar.

2016 Lisans Yerleştirme Sınavı 18-19 ve 25-26 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi 2016 Lisans Yerleştirme Sınavının gerçekleştirilmesinden 10 gün önce sınav giriş belgelerini resmi sitesi olan http://www.osym.gov.tr adresinden yayımlayacak ve adaylar sistemden LYS sınav giriş belgelerinin çıktılarını alabilecekler.

2016 Lisans Yerleştirme sınavına girecek olan adaylar sınavdan 10 gün önce sınav giriş belgelerinin çıktılarını alabilecekler. Adaylar herhangi bir nedenden dolayı sınav giriş belgelerini kaybettikleri takdirde ise sınav gününe kadar istedikleri takdirde sınav giriş belgelerinin çıktısını tekrardan alabilecekler. Aldıkları bu giriş belgesinin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina ve salon numarası bilgileri yer alacaktır. Adaylar sınava girerken bu sınav giriş belgesinin siyah beyaz çıktısını ve güncel fotoğraflarının bulunduğu nüfus cüzdanlarını ya da pasaportlarını yanlarında bulundurmak zorundadırlar. Adaylar bu sınav giriş belgelerini, nüfus cüzdanlarını ya da pasaportlarını yanlarında bulundurmadıkları takdirde sınavları geçersiz sayılarak iptal edilecektir.

2016 Lisans Yerleştirme Sınavına girecek olan adaylar sınav giriş belgelerini, güncel fotoğraflı nüfus cüzdanlarını veya pasaportlarını yanlarında bulundurmak durumda iken aynı zamanda eğer aday zorunlu askerlik görevini yapıyor ise bu durumda da resimli asker kimliklerini yanlarında bulundurmak durumundadırlar.

2016 LYS Giriş Yerleri Ne Zaman Açıklanacak Konulu Yazımız Hakkındaki Yorum ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Yorum ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Alanından Hemen Bize Yazın. 

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.