2016 Milli Sporcular Yerleştirme Sonuçları

2016 üniversite yerleştirmelerinin ardındn adayalrın gözü milli sporcu yerleştirme sonuçlarına çevrildi. Peki 2016 ÖSYS milli sporcu sonuçları açıklandı mı? Milli sporcu kontenjanından yerleşen adaylar 2016 yılının Eylül ayında kayıtlarını yaptıracaklar.

Spor alanlarının herhangi birinde yetenekli olan adaylar için 2016 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı (ÖSYS) gerçekleştirildi. Milli sporcuların ÖSYS sonuçları sınavdan kısa bir süre sonra ÖSYM’nin resmi sitesi olan http://sonuc.osym.gov.tr adresinden açıklandı. Öğrenciler bu ekrandan TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sonuçları görebilmektedir. Tercih döneminden sonra ise adayların yerleştirme sonuçları kağıtlra basılarak evlere gönderilmeyecek. Adaylar yine ÖSYM’nin resmi sitesinden yerleştirme sonuçlarına ulaşacaklar.

ÖSYM’nin yapmış olduğu resmi açıklamaya göre yükseköğretim programlarına yerleşen ve kayıt yaptırmaya hak kazanan üniversite adaylarının kayıt işlemleri yerleştikleri üniveriste tarafından düzenlenecek. Ancak adayların yerleşmiş oldukları üniversitelere kılavuzda yer alan tarihler arasında başvurması gerekmektedir.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı (ÖSYS) 2016 kılavuzunun 10.4. maddesinde yer alan hususlara göre spor dallarında yetenekli olan ve üstün başarı gösteren adaylar 19-25 ağustos 2016 günleri arasında yükseköğretim programlarına yerleştirme başvurularını yaptılar. Tercih işlemlerini elektronik ortamda yapan adaylar için tercih işlemleri 25 Ağustos 2016 saat 23.59 itibari ile sona ermiştir.

Milli sporcu adaylarının yapmış oldukları tercih işlemlerinin kısa bir sürede açıklanması bekleniyor. Adaylar tercih sonuçlarını yine ÖSYM’nin resmi sitesi olan https://ais.osym.gov.tr adresinden Tc kimlik numaraları ve şifreleri ile sistemden öğrenebilecek.

Benzer Hesaplamalar

2 Yorum Yapılmış, Siz de Yorumunuzu Hemen Yazabilirsiniz

  1. meryem

    hayatımı okadar zorluyorsunuz ki……..

    Cevap Yaz
  2. ıjklıjloujıolıj

    lıljıoıjoılolşıkjlıkl

    Cevap Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.