2016 YGS Felsefe Konuları ve Soru Dağılımı

2016 Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) için sayılı günler kaldı. Bizler de bu yazımızda çok sık sorulan konulardan siz üniversite adaylarımıza yardımcı olabilmek amacıyla 2016 YGS felsefe konuları hakkında bilgiler derledik. Bu yazımızda 2016 YGS felsefe konu dağılımları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

2016 Yüksek Öğretim Sınavına girecek olan üniversite adayları felsefe grubu soruları da çözecekler. Ayrıca üniversite adayları için felsefe grubu sorularına doğru cevap vermeleri oldukça önemlidir. Sosyal Bilimler testinde  yer alan felsefe grubu soruları ise 9 sorudan meydana gelmektedir. Yani 40 sorudan meydana gelen Sosyal Bilimler testinin 9 sorusu felsefe grubu sorusu olmaktadır.

2015 YGS felsefe sorularının kolaylık derecesi için ise uzmanlardan bir çok yorumlar gelmektedir. Bu konu hakkında yorumlar;

Uğur Hazırlık Liseleri Akademik Kurul Felsefe Üyesi Gülay Ataç: “Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezinin yayınlamış olduğu soru örneklerine göre 2016 YGS felsefe soruları müfredata uygun olarak sorulmuştur. Sorular genel olarak okuduğunu anlama, kavram bilgisi ve analiz gücünü ölçmeye yönelik sorulardır. Planlı çalışıp düzenli olarak soru çözen öğrenciler bu sınavdan verim alabilirler. Bunun nedeni Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı öğrencilerin bilgi ve yorum gücünü ölçmektedir.”

2016 YGS Felsefe Konuları ve Dağılımları:

1- Felsefenin Alanı
2- Bilgi Felsefesi
3- Bilim Felsefesi
4- Varlık Felsefesi
5- Ahlak Felsefesi
6- Siyaset Felsefesi
7- Sanat Felsefesi
8- Din Felsefesi
2016 YGS Felsefe Konuları ve Soru Dağılımı Hakkındaki Yorum ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Alanı Aracılığı İle Hemen Bize Yazın. 

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.