2016 YGS Giriş Belgesi Nasıl Alınır

2016 Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) için sayılı günler kaldı. Bu sene liseyi bitirerek üniversiteye girmek isteyen adaylar ise sınav için gün saymaya başladı. Üniversite adayları bir taraftan ders çalışmaya devam ederken diğer taraftan da hem seçmeyi düşündükleri bölümleri araştırıyorlar hem de sınav hakkında bilgi toplamaya çalışıyorlar. Bizler de bu yazımızda üniversiteye girecek olan adaylarımız için sınav hakkında bilgiler vereceğiz.

Üniversite adayları öncelikle Yükseöğretime Geçiş Sınavına girecekler ve bu sınavın sonuçları açıklandıktan kısa bir süre sonra ise bu sınavdan en az 180 puan alan adaylar Lisans Yerleştirme Sınavına girmeye hak kazanabilecekler. İsteyen adaylar ise Yükseöğretime Geçiş Sınavında 140 puanı geçtikleri takdirde eğer bir mesleki teknik lise kurumundan mezun olmuş ise aday, sınavsız geçiş hakkını da kullanabilecektir.

Adaylar söz ettiğimiz tüm sınavlara girerken bir çok hususa dikkat etmek durumundadırlar çünkü basit bir örnek verecek olursak sınav giriş belgesi yanında olmayan ya da nüfus cüzdanında güncel resmi olmayan aday sınava alınmamaktadır. Bu nedenle de adayların son derece dikkatli olmaları ve hiç bir ayrıntıyı unutmamaları gerekmektedir.

Peki 2016 YGS Giriş Belgesi Nasıl Alınır?

Sınava girecek olan adayların giriş belgeleri evlerine posta yolu ile gitmeyecektir. Öğrenciler sınava girmeden önce ÖSYM’nin resmi internet sitesine girerek aday işlemleri menüsünden TC kimlik numaralarını ve şifrelerini girerek giriş belgelerinin çıktılarını alabilecekler.

2016 YGS Giriş Belgesi Nasıl Alınır Başlıklı Yazımız Hakkındaki Yorum ve Görüşlerinizi Aşağıdaki yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

 

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.