3 Bin 500 Memur Alımı Yapılacak

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Cerablus ile ilgili açıklamalar yaparken aynı zamanda yetiştirilmek üzere 500 subay, 3 bin astsubay alacaklarının sinyallerini de verdi.

Türkiye’nin Cerablus bölgesine düzenlemiş olduğu askeri operasyonlarla ilgili kritik açıklamalar yapan Efkan Ala, “Terör örgütlerinin Türkiye’yi tehdit etmesine müsade edilmeyecektir.” ifadelerini kullandı. Bununla birlikte Ala, yetiştirilmek üzere 3 bin astsubay, 500 ise subay alımı yapılacağını söyledi.

Astsubay Alım Şartları 2016:

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Milli Savunma Üniversitesinin kurulduğunu ifade ederken açıklamalarında aynı zamanda astsubay alım şartları hususuna da yer vermiştir.

İçişleri Bakanı Efkan Ala ifadelerinde; “Okullar artık sivil kaynaktan alınması son derece önemli. Çünkü hem jandarma hem sahil güvenlik hem kara kuvvetleri yani kısacası tüm Türk askeri bu sivil kaynaklardan faydalanacak. Bu bağlamda TSK’ya yönelik ‘Milli Savunma Üniversitesi’ adı altında üniversite açtık. Bu sene bu okula öğrenciler almaya başlayacağız. Bu doğrultuda 500 civarında subay, 3 bin civarında ise astsubay alarak sıfırdan yetiştireceğiz.

Öğretime 1 Ocak 2017 günü itibari ile başlamış olacağız. Alacağımız adaylar lise ve üniversite mezunları olacak. Yani alınacak olan adaylar toplumun her kesiminde yetişen, ayrım olgusuna tabii tutulmayan kişiler olacak. Böylece sil baştan yetiştireceğimiz bu subaylar ve astsubaylar sadece toplum için çalışacak” cümlelerini kullanmıştır.

Bu ifadelerine ek olarak İçişleri Bakanı Efkan Ala aynı zamanda Milli Savunma Bakanlığı ilişkisinin paylaştırıldığını, Genelkurmay Başkanlığı ve kuvvet komutanları arasındaki ilişkilerin de büyük bir hassasiyet ile gözden geçirildiğini ifade etti.

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.