900 Liraya Cep Telefonu Sipariş Etti Oyuncak ve Salata Geldi

Dolandırıcılar, yaptıkları işe her geçen gün yeni bir boyut katmaktan geri kalmıyorlar. Görünen o ki onlar, artık yaptıkları işten çekinmiyorlar bile ki bu haberimizde anlatacağımız dolandırıcılık, sizlere onların bu konuda ne kadar da rahat olduğunu kanıtlar nitelikte olacak.

Olay, Marmaris’te yaşayan ve oto çekici şirketinin sahibi olan Yusuf Kurnaz’ın başına geldi. Yusuf Kurnaz, geçtiğimiz Ocak ayında piyasada fiyatı yaklaşık bin 400 lira olan bir telefonu internette gördü. Telefon, internet üzerinde 900 liraya satılıyordu. Bunun üzerine Kurnaz, hemen telefonu sipariş verdi. Aradan geçen dört günün ardından kargo görevlisi bir paket içerisinde telefonu getirdi. Paketi alan ve hemen açan Kurnaz, paketin içerisinde sipariş verdiği telefon değil, bir oyuncak cep telefonu ve bir de salatalık buldu. Kurnaz, paketi iade etmek istediyse de kargo görevlisi paket açıldığı için paketi geri kabul edemeyeceğini söyledi ve Kurnaz ödemeyi yapmak zorunda kaldı.

Bunun üzerine Kurnaz, hemen sipariş verdiği firmayı aradıysa da firma, telefonda ”Biz salatalık göndermeyiz, elma göndeririz” cevabıyla karşılaştı. Bunun üzerine Kurnaz, koliyi incelemeden aldıkları için PTT Kargo’yu şikayet etmesini yanı sıra sipariş verdiği firmadan da şikayetçi oldu.

Kurnaz, yaşadığı olayı başkalarını yaşamasını istemediği için muhabire açıkladığını söyleyerek insanların internette gördükleri her firmaya inanmamaları gerektiğini, bilinmeyen firmalardan kaçınıp yerlerine güvenilir olanları tercih etmelerinin daha doğru olacağını sözlerine ekledi.

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.