Acapulco Kenti Özellikleri Hakkında Her Şey

Her insan hayal dünyasında bir çok mekanı hayal edebilir ve hayatının belirli dönemlerde hayal dünyasında düşlediği mekanlarda olmak isteyebilir. Kimi insanlar denizin dibinde, sahil kenarında bir yer hayal ederken kimi insanlar da ormanın içinde doğa ile iç içe olan bir yer hayal eder. Günümüzde ise bir çok insanın hayalindeki yerler ile benzerlik gösterebilecek bir yer de Acapulco Kenti’dir.

Büyük Okyanus’un şahane tüm yönlerini yansıtan Acapulco Kenti, bir çok insanın rüyalarını süsleyen mekanlarla büyük oranda örtüşmektedir. Bu yönüyle Guerrero eyaletine bağlı olarak varlığını devam ettiren Acapulco kenti turistlerin oldukça ilgi gösterdiği mekandır. Aynı zamanda bu kentte pamuk, kahve, şeker ihracatı büyük ölçüde gelişmiştir.

Acapulco kenti sahip olduğu ve sınırları içinde bulunan körfez sayesinde turizm alanında daha büyük bir öneme sahip olmaktadır. Turizm seviyesinin yüksek olduğu bu kentin yıllık olarak ölçülen hava sıcaklığı ise 27 derecedir. Bununla birlikte Haziran ve Eylül aylarında Acapulco kentine aşırı derecede yağış düşmektedir.

Acapulco kentinin sahip olduğu sahil ve deniz turistlerin son derece ilgi gösterdiği ve ilgi çekici nitelikler taşımaktadır. Ancak bu kadar güzel özelliklerinin yanında tabi ki bu turistik kentin ilgi çekmeyen ve olumsuz tepki çeken yönleri de bulunmaktadır. Mesela; Dünya üzerinde sanayi alanında çok fazla kullanılan sanayi kaynakları nedeni ile Acapulo kenti tehlikeli kentler sıralamasına girmektedir. Bununla birlikte Acapulo kentinde yaşayan halk arasında çok fazla cinayet olayları, uyuşturucu kullanım olayları yaşanmaktadır.

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.