Akdoğan ”Türkiye Eğitim Yuvası Oldu”

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Uluslararası Öğreni Dernekleri Federasyonu ve Türkiye Gençlik Vakfı ortaklığıyla düzenlenen 9. Uluslararası Öğrenci Buluşması Final Programında, Sinan Erdem Spor Salonu’nda konuştu. Yalçın Akdoğan, yaptığı açıklamada gençlerin Osmanlının torunları, Erdoğan Türkiyesi’nin ise parlak gençleri olduklarını söyledi.

Yalçın Akdoğan, gençlere yönelik olarak yaptığı konuşmada Türkiye’nin son dönemde eğitim konusunda çok önemli bir ivme yakaladığını ve bu sayede adeta bir eğitim üssü olma durumuna geldiğini ifade etti. Bu başarının sırrının Türk milletinin sahip olduğu enerji olduğuna işaret eden Akdoğan, İstanbul’un fethindeki başarının da bu anlayışla sağlandığını söyledi.

Akdoğan, konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde Türkiye’nin eğitim konusunda çok önemli mesafeler kat ettiğine işaret ederek bugün gelinen noktada Türkiye’nin bir eğitim üssü haline geldiğini söyledi. Akdoğan, Türkiye’ye her yıl 100 bin burs başvurusu olduğunu, şu anda bunlardan ancak 5 bininin kabul edilebildiğini söyledi ve gelinen bu noktanın bir vizyon sonucunda oluştuğunu, bu vizyonun da Erdoğan vizyonu olduğunu sözlerine ekledi.

Bununla birlikte TİKA, AFAD gibi insani yardım kuruluşlarının da Türkiye’de aktif olarak görev yaptığına ve başarılı çalışmalar ortaya koyduğuna değinen Akdoğan, Türkiye’nin insani yardım konusunda dünyanın en iyi ülkelerinden birisi olduğunu savundu.

Akdoğan, yaptığı konuşmasında bugün dünyada liderlik konusunda büyük bir eksiklik olduğuna değinerek vicdan yoksunu liderlerin dünyayı bir bataklığa sürüklediğini ifade etti. Böyle bir durum içerisinde Türkiye’nin ortaya çok iyi bir model koyduğunu belirten Akdoğan, Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde bölgesel bir güç haline geldiğinin altını çizdi.

Benzer Hesaplamalar

1 Yorum Var, Siz de Yorumunuzu Hemen Yazabilirsiniz

  1. Midge

    Thniinkg like that is really amazing

    Cevap Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.