ALES’e hazırlananlara verilen tavsiyeler

ALES, açılımı Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Sınavı olan, her yıl milyonlarca adayın lisans üstü eğitimi almak istemesi ya da akademik kadrolara yerleşmek istemesi nedeniyle girmiş olunan bir sınav türüdür. Sınava giren her adayın 50 ile 100 puan arasında bir puan alacağını göz önünde bulunduracak olursak, bu puanları almak için bu sınava nasıl hazırlanmalıdır gibi sorularına cevap aradığınızı duyar gibiyiz.

ALES’e hazırlanırken adayların nasıl bir yol izlemeleri gerektiği ve ALES’te daha başarılı nasıl olunağına ilişkin cevapları sizin için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sınava girecek olan adaya, ilk önce ilgili kaynaklardan ya da ALES geçmiş sınav sorularından yararlanılarak test sorularını çözmesi ve kendini test etmesi tavsiye edilir. Bu sayede aday, eksik olduğu konuları belirleyerek bu eksikliklerin giderilmesi için çalışmalar başlatabilir. Eksiklikler sadece konu çalışması ile değil, konuyu çalıştıktan sonra tekrar o konu ile ilgili test çözümü ile giderilebilir.

ALES’e giren bir çok aday, zaman probleminden yakınırken, vereceğimiz tavsiyeye uyan adayların bu problemi ortadan kaldıracağına inanıyoruz. Eksiklikler giderildikten sonra, kendinize aynı gerçek sınav sistemi kurarak ve bu sınav için ALES’te verilen sınav süresini kendinizr tanıyarak bir değerlendirme yapınız. Bu şekilde yapmaya devam ederek zamanınızı verimli kullanmayı öğrenmiş olacaksınız.

Tabiki sağlıklı beslenme ve düzenli uyku olmadan verimli bir çalışma gerçekleştiremeyeceğimizi unutmamalıyız. Kendi motivasyonumuzu sağlamak içinse bazı aktivitelerde bulunmayı unutmamalıyız.

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.