AÖF’ye girecek olan adaylara tavsiyeler

Açıköğretim okuyan öğrencilerin,  aynı zamanda başka bir iş ile de ilgilendikleri için çok fazla ders çalışmaya vakit ayıramadıkları yönünde duyumlar olmaktadır. Fakat aynı zamanda başka bir iş ile bile uğraşıyor olsanız verecek olduğumuz tavsiyeleri dikkate alarak bu sınav üzerinde başarı elde etmeniz mümkün olacaktır.

Hem hayatta hem de bir çok sınav da olduğu gibi başarılı olmak, planlı ve programlı bir çalışma yapılması durumunda kolay bir şekilde gerçekleşmiş olacaktır. İlk önce sınavlara ilişkin kaynaklar elde edilerek konu çalışması yapılmalıdır. Konu çalışması yapılmasının ardından geçmiş yıllarda çıkmış olan soruların çözümü gerçekleştirilmelidir. Bu sayede yanlış ve doğrular hesaplanarak eksik olunan konular tespit edilmiş olur. Tespit edilen bu konular ile ilgili olan eksikliklerinizi ise konu çalışması yaparak giderip tekrar bu konu ile ilgili test soruları çözerek halledebilirsiniz.

Aynı zamanda başka bir iş ile uğraşan adayların boş zamanlarında bu test sorularını çözmesinin çok vakit almayacağını ve çok zor olmayacağını bilmenizi isteriz. Başka bir iş ile uğraşıyor olmayan adayların ise işi zaten daha kolay olacaktır. Geçmiş yıllarda çıkmış olan sorular, boş bulunan her vakitte çözülebilir. Çünkü her yıl gerçekleşecek olan bu sınavda, geçmiş yıllarda çıkmış olan sorulara çok benzer sorular çıkmaktayken bazen aynı denilebilecek sorular da çıkabilmektedir. Bu tavsiyelere uymanız halinde, kendinize inanarak yürüttüğünüz bu çalışma ile başarılı olmanız mümkün olacaktır.

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.