Araç Bakımı Hayati Önem Taşıyor

Dünyanın her yerinde her gün birçok trafik kazaları meydana geliyor. Uzmanlar ise meydana gelen kazaların engellenmesi adına araçların bakımlarının yaptırılması gerektiğini duyuruyor. Hatta araçların bakımını yaptırmakla da bitmiyor. Uzun yolculuğa çıkılacaksa eğer, bakım yaptırılmış olsa bile çıkmadan önce araçtaki yağ ve soğutma suyu seviyelerinin kesinlikle kontrol edilmesi ve herhangi bir sorun var ise bu sorununun giderilmesi gerektiği bu konu ile ilgili yapılan uyarılar arasında yer alıyor.

Uygun seviyede bulunmayan araç sıvılarının birçok soruna yol açabileceği belirtiliyor. Bu sorunlar arasında aracın hararet yapması ve motorun hasar görmesi gibi sorunlar bulunuyor. Bu gibi durumlarda kaza söz konusu olmasa bile yolda kalma durumları ortaya çıkabiliyor. Yolda kalındığında ise bu durum araç sahibine oldukça pahalıya patlayabiliyor. Çünkü bu durumu herhangi bir sigortanın karşılamadığı belirtiliyor.

2005-2015 yılları Haziran ayı arasında ortaya çıkan trafik kazalarının sayısının 10 milyon 357 bin olduğu belirtilirken, gerçekleşen bu kazalar arasında 42 bin 420 kişinin hayatını kaybettiği ve 2 milyon 264 bin 442 kişinin ise yaralı olduğu ifade ediliyor. Coşkun Oto Satış Müdürü olan Murat Karabulut, araç bakımının öneminden bahsediyor.

Şu anda birçok insanın tatil planı yaptığı için uzun yola çıkma ihtimalinin daha yüksek olduğunu dile getiren Coşkun Oto Satış Müdürü olan Murat Karabulut, araç bakımı yaptırmanın kazaların önüne geçtiğini ve bu yüzden de her araç sahibinin araç bakımı yaptırmasının hayati önem taşıdığını söylüyor.

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.