Aziz Sancar’ın İyi Yaşam Önerileri

Geçtiğimiz aylarda Kimya alanında aldığı ödül sayesinde adından Türkiye’de sıkça söz ettirmeyi ve kendisini seven birçok insan oluşturmayı başardı. Aziz Sancar, şimdi de Türk insanına sağlıklı ve güzel bir yaşam için tavsiyelerde bulundu.

Aziz Sancar, gelişen teknoloji ile birlikte ortaya çıkan ilaç gibi tedavi ekipmanları ile birlikte artık yaşam süresinin uzun olduğunu, ancak herkesin yaşamı boyunca hastalıklarla karşılaşmasının da muhtemel olduğunu söyledi. Sancar, güzel bir yaşam için yapılması gerekenleri de sıraladı. Düzenli ve sağlıklı beslenmek, günlük egzersiz yapmak gibi şeyler, Sancar’ın tavisyeleri arasında. Sancar’ın bir de çok dikkat edilmesini istediği bir konu var ki o da kavgadan, gürültüden, stresten uzak durmak. Sancar, kavganın stres, stresin de hastalık yapacağını söyledi.

Sancar, İzmir’de katıldığı bir programın ardından yaptığı açıklamada üretilen birçok tedavi yöntemi sayesinde Türkiye’de 1920 yıllarında 40 olan yaşam süresinin bugün gelinen noktada 70-80’lere vardığını söyledi. Sancar, bu yaşam süresi boyunca hiç bir hastalığa yakalanmadan yaşlanmanın mümkün olan birşey olmadığını düşündüğünü söyledi ve ”Bunu iddia eden bilim adamları var ama ben öyle olduğuna inanmıyorum” ifadelerini kullandı.

Sancar, güzel bir yaşam için en önemli şeyin beslenme konusundaki alışkanlıklar olduğunu hatırlatarak sigara gibi zararlı alışkanlıklardan kesinlikle uzak durulması gerektiğine değindi. İlerleyen tıp olanaklarına da değinen Sancar, tıbbın ilerlemesi ile birlikte hastalıkların da değişebildiğini söyledi ve ileride ortaya çıkabilecek farklı hastalıklar da olabileceğini ifade etti.

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.