Belediyeler Rahat Hareket Etsinler

Kamu için hizmet üretimi gerçekleştiren özel şirketlerde çalışmakta olan birçok kişinin kamuya alınması adına bir takım çalışmalar yürütülmekteydi. 720 kişinin kamuya alınması adına yürütülen bu çalışmalar ile ilgili sona gelinmiş bulunuyor. Bir düzenleme ile belediyelere istihdam amacıyla şirket yetkisi vermiş olduğu belirtiliyor. Bu düzenlemenin ise meclise sevk edilmesi için de yeni hükümetin kurulmasının beklendiği bu konu ile ilgili yapılan bazı açıklamalar arasında yer alıyor.

Söz konusu 720 işçinin 310 binin belediye bünyesinde taşeron işçi olduğu belirtilirken 410 bin çalışanın ise kamuda taşeron işçisi olduğu belirtiliyor. Bu işçilerin kamuya alınması adına yürütülen çalışmaların ise son bulduğu ifade ediliyor. Düzenleme yapıldıktan sonra düzenlemenin son hali ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bilgi verildiği ve bu bu bilginin verilmesi sonucunda kendisinin de belediyelerin kurmak istedikleri şirket ile ilgili rahat hareket etmelerinin sağlanması adına gerekli talimatları verdiği belirtiliyor. Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olan Mehmet Özhaseki, bu konu ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu.

Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olan Mehmet Özhaseki, yapmış olduğu açıklama sırasında, 6360 sayılı yasada yer alan bir takım eksikliklerin giderileceğini ve belediyelerin sıkıntı yaşadığı bazı konular ile ilgili çözümlerin söz konusu olduğunu ifade ederken, imtiyazlı iki noktadan birinin KDV ödememek üzerine olduğunu diğerinin ise ihalesiz bir şekilde dışarıda bulunan firmalar ile yarışmadan iş alabilecekleri olduğunu söyledi.

Benzer Hesaplamalar

1 Yorum Var, Siz de Yorumunuzu Hemen Yazabilirsiniz

  1. Beatrice

    De website en het forum van Apostolische Kritiek zijn van het internet vewrDjderd.ie NAK heeft een kort geding tegen de beide beheerders aangespannen wegens laster en belediging van particulier eigendom.Mvg. Old Mac.

    Cevap Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.