Borcunuz Var SMS’i İle Dolandırmaya Çalışıyorlar

Son zamanlarda sıklıklı bahsedilen dolandırıcılık olaylarına farklı bir yöntem daha eklenmiş bulunuyor. Birçok kişinin mağduriyetine sebep olan dolandırıcılık olayları, bu sefer de farklı avukat isimleri ile ele geçirilen sicil numaraları kullanılarak karşımıza çıkıyor. Farklı avukat isimleri kullanan dolandırıcılar kişilere borçlarının olduğu bir SMS atarak, kişinin borcunu ödememesi halinde icra yoluna başvuracaklarını dile getiriyorlar.

Telefon dolandırıcılığı ile ilgili  son dönemlerde gündeme gelen olaylar bir türlü son bulmuyor. Hatta telefon dolandırıcıları her geçen gün insanların karşısına farklı bir yöntem ile çıkıyor. Dolandırıcılar bu kez de internet üzerinden elde etmiş oldukları avukat isimleri ile sicil numaralarını kullanarak kişileri kandırmaya çalışıyorlar. Dolandırıcılar kişilere SMS atarak, genellikle sağlık sigortası borçlarının olduklarını söylüyor. Kişiler için iddaa edilen borç tutarının ise genellikle 3 bin lira ya da üzeri olduğu bu konu ile ilgili yapılan açıklamalar arasında bulunuyor. Kişilerin kendileri için çıkartılan bu borçlarını ödememeleri halinde ise icra yoluna gidileceği söyleniyor. Atılan SMS’te kişilerin gün içerisinde dönüş yapmaları halinde söz konusu olan borçta bir indirim uygulanacağını söylüyorlar. Aynı SMS’te bir de avukatların isimleri yer alarak sanki numara o avukata aitmiş gibi bir numara yer alıyor.

Dolandırıcıların kullandığı bu yöntem yüzünden adı kullanılan ve mağduriyet yaşayan Avukat Levent Kaleli, kendisinin bu nedenle kişiler tarafından arandığını belirterek İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayette bulundu.

Benzer Hesaplamalar

1 Yorum Var, Siz de Yorumunuzu Hemen Yazabilirsiniz

  1. Marilee

    I guess finding useful, reliable inamfortion on the internet isn’t hopeless after all.

    Cevap Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.