BOTAŞ’tan Akaryakıt Çalanlar Tutuklandı

Mardin Valiliği tarafından BOTAŞ petrol boru hattından akaryakıt kaçakçılığı yapıldığı ile ilgili olarak yürütülen soruşturma hakkında kamuoyuna bilgi verildi. Yapılan açıklamada BOTAŞ petrol boru hattından akaryakıt çaldığı iddia edilen ve aralarında kamu görevlileri, geçici köy korucularının da olduğu 35 şüpheliden 28’inin tutuklandığı bilgisi verildi. Yapılan hırsızlık sebebiyle BOTAŞ’ın ciddi anlamda zarara uğratıldığı söyleniyor.

Mardin Valiliği tarafından yapılan açıklamada şüphelilerin suç işlemek için örgüt kurmak, BOTAŞ petrol boru hattı üzerinden nitelikli hırsızlık yapmak, rüşvet almak ve vermek, kamu malına zarar ve ziyan verme gibi suçlardan açılmış olan soruşturmanın devam ettiği bilgisi verildi. Yapılan açıklamada soruşturmanın yaklaşık olarak 4 aydır devam ettiği bilgisi hatırlatılarak soruşturma kapsamında yargılanan 2 kamu görevlisi, 28 sivil ve 5 geçici köy korucusu olmak üzere toplam 35 kişiye işlem yapıldığı, bu kişilerden 28’inin ise şüpheli sıfatıyla cezaevine gönderildiği, 6’sı hakkında ise yakalama kararının çıkarıldığı bilgilerine yer verildi. Hakkında suçlamalar bulunan bir kamu personeli hakkında ise tutuksuz yargılama kararı verildi.

Operasyon kapsamında şüpheli kişilerin evlerinde yapılan aramalarda 6 kamyon, yaklaşık 100 ton ham petrol, bir kalaşnikof, 2 av tüfeği, 2 tabanca, 8 şarjör, 23 cep telefonu ve bunların yanı sıra yazılı ve görsel belgelerin de ele geçirildiği bilgisi verildi. Valilik tarafından yapılan açıklamada bölge vatandaşının huzur ve güven içerisinde bir hayat sürdürebilmesi amacıyla bu tür çalışmalara kararlılıkla devam edileceğine vurgu yapıldı.

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.