Bu İlçede Bulunan Her Öğrenci Kitap Okuyacak

Samsun Tekkeköy Belediyesi tarafından başlatılan bir proje ile ilçede bulunan beş bin öğrencinin seviyelerine göre kitaplar ile buluşması sağlandı. Öğrenciler için başlatılmış olan bu kampanyanın ismi ise “1 Kitap 1 Hayat” olarak belirtiliyor. Kitap dağıtılan öğrenciler arasında anaokulu, ilköğretim okulu ve lise öğrencileri yer almaktaydı. Tekkeköy Belediye Başkanı olan Hasan Togar da bu konu ile ilgili bir takım açıklamalarda bulundu.

Kitap okumanın çok önemli olduğu bir dünyada kitap okumak ile ilgili her proje dikkat çekiyor. Kitap okumak insanlara çok fazla yarar sağlamanın yanında genç ya da yaşlı her insana tavsiye ediliyor. Özellikle de çocukların kitapları sevmesi için çeşitli etkinliklerin yapılması gerekiyor. 1 Kitap 1 Hayat projesi ile öğrencilerin hem kitap okuyacaklarını hem de okumuş olduğu kitabı başka bir arkadaşı ile takas yapması halinde paylaşmayı öğreneceklerini dile getiren Tekkeköy Belediye Başkanı olan Hasan Togar, bir kitabın insan hayatı için çok önemli bir etken olduğunu ifade etti.

Tekkeköy Başkanı olan Hasan Togar, kendilerinin de ilçede bulunan öğrencilerin hayatlarına olumlu bir etki yaratmak amacıyla böyle bir proje düzenlediklerini söylerken, öğrencilerin kitaplara olan ilgilerinin artırılmasını istediklerini belirtiyor. Bu gibi yapılan etkinliklerin öğrenciler üzerinde olumlu etki yarattığını ve gelecekte bu etkinliklerin karşılığının farklı şekillerde alındığını anlatan Hasan Togar, kitap dağıttıkları her bir çocuğun ne kadar mulu olduğundan bahsederek sözlerine son verdi.

Benzer Hesaplamalar

1 Yorum Var, Siz de Yorumunuzu Hemen Yazabilirsiniz

  1. Roxie

    Yo, that’s what’s up trtlfhuuly.

    Cevap Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.