Çiftçilere Yapılan Destek Refah Seviyesini Yükseltecek

Türkiye’de bulunan çiftçilere bu yıl içerisinde toplam olarak 11 milyar değerinde bir destek yapılacağı belirtiliyor. Çiftçilere yapılacak olan bu destek ile refah seviyesinin yükseleceği de bu konu ile ilgili yapılan açıklamalar arasında yer alıyor. Tarım Kooperatifleri Merkez Birliği (TARIM-KOOP) Genel Başkanı olan Mehmet Özkurnaz bu konu ile ilgili bir takım açıklamalar yaparken, tarıma verilen önem ile ilgili düşüncelerini paylaştı.

Çiftçilere, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından verilecek olan 1,3 milyar lira değerinde olan desteğin içerisinde olduğumuz ay sonuna kadar verileceği belirtiliyor. Yapılan bu açıklama ile ekonomisi tarıma dayalı olan illerde bulunan çiftçilerin yüzü güldü. Ekonomisi tarıma dayalı iller arasında da Çanakkale, Balıkesir, Bilecik ve Kütahya gibi illerin bulunduğunu söyleyebiliriz.

Tarım Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Başkanı olan Mehmet Özkurnaz yapmış olduğu açıklamada Bakanlığın çiftçilerin hesabına belirli bir miktar destek yatırdığını ve bu desteğin 2015 yılı içerisinde ekilen ürünler ile ilgili olduğunu ifade etti. Bu şekilde tarıma gerekli önemin verildiğini kaydeden Mehmet Özkurnaz, bu yıl içerisinde toplam 11 milyar değerinde çiftçilere destek yapılacağını ve bu desteğin çiftçilerin refah seviyesinin yükselmesine olanak sağlayacağını dile getirdi. Tarım Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Başkanı olan Mehmet Özkurnaz’ın bu düşüncesine Çanakkale Ziraat Odası Başkanı olan İsmail Kaya da katılarak, ay sonuna kadar çiftçilere ödenmesi planlanan desteğin hem çiftçiler için hem de tarım için çok önemli olduğunu söyledi.

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.