Dayak Atan Öğretmenin Maaşı Kesildi

Her aile, gözünden sakındıkları çocuklarını iyi bir eğitim alıp hayata hazırlanmaları amacıyla okullara gönderiyor. Bu okullarda çocuğun hayat konusunda kendisini ne derecede geliştirebileceği, aynı zamanda onu eğiten öğretmenin de niteliğine bağlı. Kimi öğretmen çocuğa hayat boyu işine yarayacak bilgileri bir bir öğretirken kimisi de ona hayatı boyunca sıkıntı verecek olayları hafızasına kazımaktan geri kalmıyor.
Manisa ilinde bir ilkokulda yaşanan olayda 9 yaşındaki bir öğrencinin arkadaşlarının gözü önünde öğretmeni tarafından dövüldüğü iddia edildi. F.Ş. isimli çocuk, durumu hemen ailesine bildirdi ve ailesi Gazi İlkokulu sınıf öğretmeni M.H. hakkında idari soruşturma başlattırdı. Başlatılan adli soruşturma devam ederken öğretmen M.H.’nin bir maaşı, dosya kapsamında kesildi.

Bu yılın sömestr tatiline sayılı günler kala, Gazi İlkokulu’nda bir öğrenci, öğretmeninden dayak yedi. F.Ş. adlı üçüncü sınıf öğrencisi, kavga ettiği sınıf arkadaşı tarafından öğretmeni olan M.H. ye şikayet edildi. Şikayetin üstüne devreye giren M.H., iddiaya göre F.Ş.’yi arkadaşlarının gözünün önünde dövdü. Olayın ardından evine giden F.Ş. isimli çocuk, yaşadığı bu olayı hemen ailesine anlattı.

Aile hemen çocuğu Merkezefendi Devlet Hastanesi’ne götürdü ve burada çocuklarına darp raporu aldılar. Raporu almasının ardından baba Nuri Şahin, raporla birlikte Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne giderek öğretmenden şikayetçi oldu. Baba, bununla birlikte bir de savcılığa suç duyurusunda bulundu. Yapılan incelemelerin ardından adli soruşturma sürerken idari soruşturma kapsamında öğretmenin bir maaşı kesildi. Aile, bir maaş kesinti cezasını yetersiz bulduklarını söyledi.

Benzer Hesaplamalar

2 Yorum Yapılmış, Siz de Yorumunuzu Hemen Yazabilirsiniz

  1. Roxanna

    I believe that all 5 gentlemen are smart, hardworking, successful individuals who are probably good fathers. It’s admirable that they selected to father children with the new younger wives but is it truly fair to the children. When these children have a family…”NO GR88APD&#A217;S&#N221;. There are many special times that these father’s will not experience nor will their children.

    Cevap Yaz
  2. Nevaeh

    Elbert zegt:Heb sinds een maand problemen met conner Davis mijn toestel is uit mijn overal gevallen op mijn werk en kreeg als argument niet zorgvuldig opgeborgen heb nu al twee beferaasschriztwn ingediend de laatste loopt nog maar kreeg gisteren een bericht dat ik binnen 5 dagen mijn leentoestel terug moet sturen anders word er 187€ afgeschreven morgen maar weer aktie ondernemen eerst maar even mijn rekeningnummer blokkeren voor afschrijvingen van hun.

    Cevap Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.