Diyarbakır İnsanı Terör Konusunda Hassas Davrandı

Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, gelinen noktada Diyarbakır halkının bölücü terör örgütü PKK’nın ne derece zararlı bir örgüt olduğunu anladığını ve bu sebepten dolayı da terörle mücadele noktasında önemli çabalar göstererek hassas davrandıklarını ifade etti.

Geçtiğimiz gnlerde Sur ilçesinin Sarıkamış Mahallesi’nde bölücü terör örgütü mensupları tarafından bomba yüklü bir kamyon havaya uçurulmuştu. Yaşanan şiddetli patlamada 4 vatandaş hayatını kaybetmişti. Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, hain saldırıda hayatını kaybeden 4 vatandaş için kurulan taziye evine gitti. Aksoy, burada ölenlerin yakınlarına başsağlığı dileklerini iletti. Vali Aksoy, taziye evinde yaptığı konuşmada vatanına ve milletine bağlı olan tüm köylülere ve bunun yanı sıra bölücü terör örgütü PKK ile mücadele noktasında hassasiyet gösterek güvenlik güçlerine destek olmaya çalışan tüm vatandaşlara sonsuz teşekkürlerini sundu.

Vali Aksoy’un yanı sıra Sur Kaymakamı Memduh Tura, İl Emniyet Müdürü Adnan Taşdan, Diyarbakır Bölge Jandarma Komutanı Tümgeneral Musa Çitil, Yenişehir Kaymakamı Mehmet Özel gibi önemli isimler de taziye evini ziyaret ederek yaşanan olayda hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı dilediler.

Vali Aksoy, ziyaretinin sonunda yaptığı konuşmada bölgedeki çukurun büyüklüğünden patlayıcının etkisinin ne derecede yüksek olduğunu anlamanın mümkün olduğunu, Diyarbakır köylülerinin ise bu konuda son derece hassas davranarak kamyonu engellemeye çalıştıklarını ve hassas davrandıklarını ifade etti. Aksoy, Sur halkının da terör örgütüne hiç bir zaman destek vermediğini, bu sebepten dolayı bu konuda hassas olan ve vatanına, milletine bağlı olan tüm vatandaşlara sonsuz teşekkürler sunduğunu sözlerine ekledi.

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.