Eczacıların Toplumun Sağlığı Üzerindeki Etkisi Büyük

Günümüzde insanların başına herhangi bir rahatsızlık geldiğinde ya da sağlık alanı ile ilgili bir sorun kafasına takıldığında hastaneden önce gittikleri bir yer var, o da eczane. Birçok insan başına herhangi bir rahatsızlık geldiğinde ya da sağlık ile ilgili bir sorusu olduğunda hastaneye gitmekten çekinebiliyor ve bu yüzden de ilk olarak bir eczacıya danışmayı tercih edebiliyor. Sağlık Bakanı olan Mehmet Müezzinoğlu da bu konu ile ilgili bir takım açıklamalarda bulunarak, eczacıların toplumdaki yerinden söz ediyor.

Sağlık Bakanı olan Mehmet Müezzinoğlu, toplum sağlığı açısından eczacıların önemli bir rol oynadığına dikkat çekerken, 6197 sayılı kanun üzerinde yapılmış olan bir takım düzenlemeler sonucunda hastaların ihtiyacı olan ilaçlara ulaşmalarının kolay hale gelmesinin, eczacı istihdamı ile ilgili bir alanın oluşturulmasının ve eczacıların bir bakıma sağlık danışmanı olmasının amaçlandığını ifade etti.

14 Mayıs gününün Eczacılar Günü olması nedeniyle kutlama mesajı yayımlayan Sağlık Bakanı olan Mehmet Müezzinoğlu, eczacılığın sağlık alanında hayati bir önem taşıdığını ve eczacıların toplumun sağlığının yerinde olması amacı ile görevlerini yerine getirdiklerini belirtti. Eczacılığı toplumun da önemli bir yere koyduğunu aktaran Mehmet Müezzinoğlu, eczacıların çalışma koşullarında iyileştirme yapılacağını ve bu alanda gerekli adımların her zaman atılacağını anlattı.

Eczacılık mesleğinin toplum için ne kadar önemli olduğunu ve her insan için eczacıların birer sağlık danışmanı olduğunu anlatan Müezzinoğlu, tüm eczacıların Eczacılar Günü’nü kutlayarak sözlerine son verdi.

Benzer Hesaplamalar

1 Yorum Var, Siz de Yorumunuzu Hemen Yazabilirsiniz

  1. Maribeth

    If the fossil fuels run out, then the human race will cut down all the trees for fuel. Quite apart from the eneoninmvrtal disaster that this will trigger, there won’t be any wood left — even for making wooden boats.

    Cevap Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.