İkinci El Malzemelerle Uzaktan Kumandalı Bahçe Traktörü Yaptı

Sivas ilinde yer alan Hafif ilçesindeki bir oto tamirhanesinde çalışmakta olan 19 yaşındaki bir lise öğrencisi, bu işi okul harçlığını çıkarmak için yapıyor. Çalıştığı oto tamirhanesinde bulunan ikinci el malzemeleri kullanarak bu öğrencinin uzaktan kumandalı bir traktör yaptığı belirtiliyor. Yapmış olduğu bu traktörün bahçe traktörü ve alarmlı olduğu bu konu ile ilgili yapılan açıklamalar arasında bulunuyor.

19 yaşında olan lise öğrencisi Emircan Sönmez, 2016 TUBİTAK Bilim Fuarı kapsamında düzenlenmiş olan bir etkinliğe katılık sağlayarak, yapmış olduğu bahçe traktörünü sergiledi. 2016 TUBİTAK Bilim Fuarı’nın ise Hafif Çok Programlı Anadolu Lisesi tarafından düzenlendiği belirtiliyor. Bu fuarda Emircan Sönmez tarafından yapılan uzaktan kumandalı bahçe traktörünün ise çok fazla ilgili gördüğü biliniyor.

Emircan Sönmez yaşadığı yörede kardeş anlamını ifade eden Gada ismini vermiş olduğu uzaktan kumandalı bahçe traktörünü yaparken ikinci el malzemeler kullandığını ifade ediyor. Bu malzemeler arasında el arabası ve çapa makinesine ait tekerleğin, Murat 124’e ait direksiyonun ve çıkma diye bilinen birçok ikinci el malzemeler yer alıyor. Okul harçlığını kazanmak adına okuldan kalan arta zamanlarda sanayide çalıştığını söyleyen Emircan Sönmez, uzaktan kumandalı bahçe traktörünü yapma fikrinin oto sanayide çalışırken aklına geldiğini ve ilk olarak üç vitesli olan küçük bir araba yaptığını anlattı.

Yaptığı uzaktan kumandalı bahçe traktörü için kullandığı malzemelerin her birinin toplama olduğunu söyleyen Emircan Sönmez, bu traktörün üzerinde bir de alarm sisteminin olduğunu ifade etti.

Benzer Hesaplamalar

1 Yorum Var, Siz de Yorumunuzu Hemen Yazabilirsiniz

  1. Kayleen

      March 18, 2011This is a beautiful gesture, prove that you have a big soul and anyone can count on you when he is in trouble. I apepicrate that, barely you find people like you.

    Cevap Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.