İlişkisini Yaşamak İçin Kocasını Öldürtmek İstedi

İngiltere’de yaşanan bir cinayet teşebbüsünü, polis yaptığı özverili çalışma ile ortaya çıkardı. Kiralık katil tuttuğunu sanan Nurten Taycur isimli kadın, aslında kiralık katil diye bir polisle görüşüyordu. Taycur’un, cinayet olayını gizlemek için katile ”Boğazını kes, IŞİD yaptı zannetsinler” dediği öğrenildi.

İngiltere’de yaşayan Nurten Taycur’un, başka bir erkekle ilişkisi vardı. Taycur, ilişkisini rahatça yaşayabilmek için kocasını öldürmeye karar verdi ve kendisine bir kiralık katil buldu. Konuyla ilgili istihbarat alan ve kendisini kiralık katil olarak tanıtan polisten Taycur, kocasının boğazını kesmesini ve öldürmesini istedi. Bu akıl almaz istek, İngiltere medyasında da çok konuşuldu.

Nurten Taycur’un davası, Londra’da Old Bailey isimli ağır ceza mahkemesinde görüldü. Savcının yaptığı suçlamaya göre Taycur, tuttuğu kiralık katil ile kocasını öldürmeyi istedi. Bunu gerçekleştirebilmek için Taycur, kendisine bir kiralık katil buldu ve ona kocasını öldürmesine karşılık 5 bin sterlin (yaklaşık 22.000 lira) teklif etti. Katille anlaşan Taycur, olayın üstünün çabucak kapatılmasını istediği için olaya siyasi saldırı süsü vermek istedi. Bu yüzden kocasının da boğazının kesilerek öldürülmesini, bu sayede insanların cinayeti IŞİD’in işlediğini düşüneceği zannetti. Çünkü Taycur’un kocası Kürt asıllıydı.

Fakat Nurten Taycur’un bir süredir görüştüğü ve taksi şöförlüğü yaptığını zannettiği kiralık katil, emniyetin aldığı istihbarat üstüne harekete geçmiş olan bir sivil polisti. Polis, Taycur’u suçüstü yakalayarak mahkeme karşısına çıkardı. Taycur, mahkemede 6 yıl hapis cezası aldı.

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.