İlkokul Öğrencisinin İstiklal Marşına Saygısı

Niğde’de bir okulda öğrenim gören ilkokul öğrencisi, yağmur yağdığı için okulun koridorlarında yapılan İstiklal Marşı töreni için geç kalıp marş okunduğu sırada bahçede kalınca, tek başına okulun bahçesinde yoğun yağmur yağışı altında saygı duruşuna geçerek İstiklal Marşı’nın bitmesini bekledi.

Niğde’de bir ilköğretim okulunda İstiklal Marşı töreni, yağan yoğun yağmur sebebiyle okulun koridorlarında yapılıyordu. Tören başladığı sırada bahçede bulunan 3. sınıf öğrencisi Kerim Ertaş, milli marşın okunmaya başladığını duyması ile birlikte bulunduğu konumu bozmadı ve yoğun yağış altında okulun bahçesinde tek başına saygı duruşunda durmaya başladı. Öğrencinin tek başına yağmurun altında saygı duruşunda durduğu anları, okulun güvenlik kameraları kaydetti.

Olay Niğde Merkez ilçesine bağlı Kiledere Beldesi’nde bulunan Şehit Emrah Eryılmaz İlkokulu’nda yaşandı. Okulun 3. sınıf öğrencisi olan Kerim Ertaş, geçtiğimiz hafta cuma günü okulun son ders saatinden sonra yapılan İstiklal Marşı törenine katılmak amacıyla okul bahçesine çıktı. Ancak okul yönetimi tarafından yoğun yağış sebebiyle İstiklal Marşı töreninin koridorlarda yapılması kararı alınmıştı. Ancak Kerim Ertaş’ın bu karardan haberi yoktu. Kerim, tören yapılacak diye bahçeye çıktığı sırada ise İstiklal Marşı okunmaya başladı. Bunun üzerine Kerim, yağmur yağmasına rağmen okul içerisine girmek yerine bahçede tek başına hazır ol vaziyeti aldı ve İstiklal Marşı’nın bitmesini bekledi.

Olayın ardından Kerim Ertaş, yağmurun onu hiç rahatsız etmediğini ve vatanını, milletini çok seven bir Türk çocuğu olduğunu ve bu yüzden de İstiklal Marşı okunduğu sırada hareket etmediğini ifade etti. Kerim Ertaş, sözlerine bir de büyüyünce polis olmak istediğini ekledi.

Benzer Hesaplamalar

1 Yorum Var, Siz de Yorumunuzu Hemen Yazabilirsiniz

  1. Dalton

    Wow, so they’re pissed that Obama shows too much deference to the Saudi king for bowing while they’re also pissed at Michelle for not showing enough deference by actually touching the Queen of England. I really can’t keep up with these fools.And Anonymous3, I’m no big fan of Saudi Arabia either, but shouldn’t your outrage be pointed at the fact that Afansniatgh, our supposed allies and vacuum of American aid money just legalized marital rape?!!!

    Cevap Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.