İngilizce’yi En Kolay Nasıl Öğrenebiliriz

İngilizce dili günümüzde evrensel bir dil haline geliştir öyle ki; tüm Avrupa ülkelerinde ortak dil olarak İngilizce kullanılmaktadır. Bu nedenle de özellikle yurt dışına çıkan kişiler için İngilizce dilini öğrenmek bir zorunlu ihtiyaç haline gelmiştir.

Peki İngilizce dilini en kolay yollarla ve en iyi şekilde nasıl öğrenebiliriz?

  • Öncelikle İngilizce dilini öğrenme gerekliliğini aklımızdan asla çıkarmamalıyız. Bu dili öğrenmek için kendimiz geliştirmek, ufkumuzu ileri bir seviyeye taşımak ya da herhangi bir iş ya da seyahat koşulu ile kullanmak amacı ile öğrenmek isteyebiliriz. bu amacımızı ise sürekli aklımızda tuttuğumuz takdirde bu durum bizi bu dili öğrenmek için telkin edecektir.
  • İngilizce dilini öğrenmek amacı ile çalışmaya başladığımız andan itibaren kendimizi tamamen bu işe adapte etmeliyiz. Öğrendiğimiz bilgileri sistemli bir şekilde tekrar etmek ise bilgilerin kalıcı olması için en önemli şarttır. Bu nedenle de her çalışmanın ardından o gün öğrendiklerimizi mutlaka tekrar etmeliyiz.
  • İngilizce öğrenme çalışmalarımız sırasında sürekli ve bol miktarda ingilizce metinler okumalıyız. Önce basit metinlerle başlayarak seviyemiz ilerledikçe okuduğumuz ingilizce metinlerin de seviyesini arttırmalıyız. Ayrıca bu metinleri sesli bir şekilde okumak daha faydalı bir çalışma faaliyeti olacaktır. Okuduğumuz her kelimeyi ve cümleyi elbette ilk dönemlerde anlamayacağız ancak bu durumda sözlükten anlamlarına bakma gereği duyacağız bu durum da kelime dağarcığımızı geliştirmiş olacaktır.
  • İngilizce dilini öğrenme faaliyetlerinde dinlemek de en az okumak kadar önem arz etmektedir. Çünkü dinleme sırasında kelimelerin telaffuzlarını daha doğru şekilde öğrenebiliriz. Bu konuda yapabileceğimiz en eğlenceli yol ise; sabah okula ya da işe giderken kulaklıklarımızı kulağımıza takarak İngilizce dinlemektir.
  • Ayrıca İngilizce olan diziler, belgeseller ve alt yazılı filmler izlemeliyiz. böylece İngilizce’yi anlama kabiliyetimiz daha da gelişecektir. Ayrıca bu görseller sayesidne farklı kelimeler ile karşılaşırız böylece kelime dağarcığımız daha da genişler. Aynı zamanda bu dilin günümüz konuşma dlini ve argo konuşma şekli de bu görseller sayesinde karşımıza çıkabilmektedir.
  • Çalışma faaliyetlerimizi her gün aynı saate denk getirmeliyiz. Çünkü beyin böylece alışkanlık ders çalışma alışkanlığı kazanmaktadır.
  • Bu dili öğrenmek için sürekli kendimize motivasyon sağlamalıyız. Kendimizi motive ederken bu dili öğrenmenin bize sağlayacağı imkanları ve getireceği avantajları mutlaka gözden geçirmeliyiz.

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.