İngiltere Bu Türk’ten Bahsediyor

İngiltere’nin en büyük şirketleri arasından bir tanesinin de British Home Stores olduğu bilinmekteydi. Fakat bu şirketin iki hafta gibi bir süre önce kayyuma devredilmiş olduğu belirtiliyor. 88 yıldır faaliyet gösteren British Home Stores’a talip olan kişiler arasında bir Türk iş adamının da olduğu bu konu ile ilgili verilen bilgiler arasında yer alıyor.

Geçtiğimiz günlerde başlayan ve hala da İngiltere ile Avrupa medyasını meşgul etmeye devam eden British Home Stores’un mali anlamda yönetilemeyecek duruma geldiği ve bu yüzden de iki hafta gibi bir süre önce kayyuma devredildiği ifade ediliyor. Bu durum İngiltere Parlamentosu’nda da tartışma yaratmış bulunuyor. British Home Stores’un batması sonucunda burada çalışmakta olan binlerce kişinin işsiz kalacağı belirtiliyor. Geçen haftalarda ise çelik sektörü ile ilgili ortaya çıkan bir kriz sonucunda çok fazla sayıda kişinin işini kaybetme gibi bir duruma sahip olması söz konusu olmuştu.

Yaşadığı mali sorunlardan dolayı kapalı zarf usulü ile satışı gerçekleştirilen British Home Stores’un yeni sahibi aranıyor. Sivaslı olan Türk işadamı Cafer Mahiroğlu ise bu şirkete talip olduğunu belirterek IKEA ile yarışıyor. Söz konusu yarışa katılım gerçekleştiren firma ya da kişilerden otuzunun daha önce elendiği bu konu ile ilgili elde edilen veriler arasında bulunuyor. Bu şirketin Türk işadamı olan Cafer Mahiroğlu tarafından satın alması durumunda Türk giyim ve mobilya sektörünün canlanacağı ifade ediliyor.

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.