İstanbul’a 2 Yeni Tünel Geliyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinde onaylanan yeni projeler ile birlikte İstanbul 2 yeni tünele daha kavuşacak. Haliç-Unkapanı Su Altı Karayolu Tüneli Geçiş Projesi için düzenlenmiş olan plan tadilatı teklifinin yanı sıra Dolmabahçe-Levazım-Baltalimanı-Ayazağa Tünelleri Projesi için hazırlanmış olan plan değişikliği teklifi İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından onaylandı.

Düzenlenen İstanbul Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısında İstanbul’un ulaşımı ile ilgili önemli kararlar da alındı. Haliç-Unkapanı Su Altı Karayolu Tüneli Geçiş Projesi’nin hayata geçirilmesi için hazırlanan plan teklifinin yanı sıra Fatih İlçesi Haliç Su Altı Karayolu Tüneli ve Unkapanı-Kasımpaşa-Şişhane Kavşakları Ön Projesi ile ilgili hazırlanmış olan komisyon raporları, meclis içerisinde oylamaya sunuldu. Projelerin çoğunluk tarafından onay alması ile birlikte belediye meclisi bünyesinde de onaylamış oldu.

Yapılan oylamalar sonucunda Haliç-Unkapanı Su Altı Karayolu Tüneli Geçiş Projesi’nin de hayata geçirilmesi kararlaştırıldı. Uzun süredir üzerinde özveriyle çalışılan projede sona gelinmesi ve onayın da belediye tarafından alınması ile birlikte Haliç’in iki yakası arasındaki araç trafiği artık denizin altına inşa edilecek olan tünel üzerinden sağlanacak. Tünelin çıkış noktalarında ise döner kavşaklar ve alternatif yollar inşa edilerek buradaki ulaşım hattı desteklenecek. Proje kapsamında tünelin yapılması ile birlikte 1836 yılında inşa edilmiş olan Unkapanı Köprüsü’nün de kaldırılması hedefleniyor.

Dolmabahçe-Levazım-Baltalimanı-Ayazağa Tünelleri Projesi de belediye meclisinde onaylanmasının ardından hayata geçiriliyor. Projeler tamamlandığında İstanbul trafiği 2 tünel aracılığı ile daha da rahatlayacak.

Benzer Hesaplamalar

1 Yorum Var, Siz de Yorumunuzu Hemen Yazabilirsiniz

  1. Lilian

    This voting stuff is fun! Every poll I voted in, my pick came in number on3e082&#; with the exception of favorite middle of the album ( I chose Free which came in #2). I like seeing what everyone else thinks!

    Cevap Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.