Kamyon Mahallenin İçinde Patlasa Herşey Havaya Uçardı

Birkaç gün öncesinde bölücü terör örgütü PKK mensupları, yol yapımından sorumlu olan bir firmadan gasp ettikleri kamyona patlayıcı yükleyerek 12 Mayıs gecesi kamyonu patlatmışlardı. Yaşanan patlamada, Diyarbakır halkından kamyonu takip ederek durdurmak isteyenlerden hayatını kaybedenler olmuştu. Yaşanan patlamada hayatını kaybedenler için taziye evleri kuruldu. Ölenlerin yakınları ise bu evlerde taziyeleri kabul ediyor.

Olay Sur ilçesi Sarıkamış Mahallesi’nde 12 Mayıs günü meydana gelmişti. Bölücü terör örgütü mensupları, gasp ettikleri kamyona yüksek miktarda patlayıcı yükleyerek kamyonu patlattılar. Olayın sonrasında Tanışık Mahallesi’nde hayatını kaybedenler için kurulan taziye evlerine çok sayıda vatandaş ziyarete geliyor. Burada vatandaşlar, hayatını kaybeden kişilere başsağlığı dilerken bir yandan da PKK’ya olan nefretlerini konuşuyorlar.

Bölücü terör örgütü mensupları tarafından kamyonun infilak ettirilmesi sonucunda Sarıkamış ve Tanışık mahallelerinde yaşayan Yakar ve Yaman aileleri yasa boğuldu. Aile üyeleri, yaşanan patlamada 4 yakınlarını kaybettiklerini, 12 yakınlarının ise kayıp olduğunu belirttiler. Kayıp olan 12 yakınlarının da öldüğüne inandıklarını belirten Yakar ve Yaman aileleri, hainlerin düzenlediği saldırı sonucunda 36 çocuğun yetim kaldığını söylediler.

Yakar ailesinden Abdusselam Yakar, gazetecilere yaptığı konuşmada terör örgütünün ailelerin ocaklarına yangın düşürdüğünü, bir kişinin hem kocasının hem de 2 çocuğunun yaşanan bu saldırıda öldüğünü belirterek ”Kamyon dışarı da değil de mahalle içerisinde patlatılsaydı, herşey havaya uçardı” sözlerini kullandı. Olay sonrasında kimlik tespiti için İstanbul’a yollanan DNA’lar üzerinde de gerekli incelemeler yapılıp sonuçların Diyarbakır Adli Tıp Kurumu’na bildirildiği bilgisi verildi.

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.