Kılıçdaroğlu ”Türkiye’de Tarım Bitirildi”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye tarımının Ak Parti iktidarı süresince sürekli olarak gerilediğini ve günümüzde gelinen noktada neredeyse bitme noktasına geldiğini ifade etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 14 Mayıs Çiftçiler Günü sebebiyle çiftçiler için yazılı bir mesaj yayımladı. Yayımladığı mesajda Türk tarımının son yıllarda çok büyük yaralar aldığını ifade eden Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin artık tarım ürünleri ithal eden bir ülke haline geldiğini söyledi.
Kılıçdaroğlu, yayımladığı mesaja başlarken ”Bayram, tatil demeden ülkesi adına üretmek için var gücüyle çalışan, emeğinin karşılığını alamıyor olmasına rağmen yine de üreten, kalbi vatan sevgisiyle atan çiftçilerimizin Çiftçiler Gününü kutlarım” ifadelerini kullanarak başladı. Kılıçdaroğlu, 14 Mayıs Çiftçiler Gününün gerçekten çiftçi günü, bir çiftçi bayramı olmasını arzu ettiğini ve Türk çiftçisinin git gide bayram yapacağı günlere dair umutlarını yitirdiğini söyledi.

Kılıçdaroğlu, çiftçiler için yayımladığı mesajda Atatürk’ün ”Köylü milletin efendisidir” sözünü hatırlatarak bugün gelinen noktada ”efendimiz” olan kişilerin zorluklar içerisinde yaşam mücadelesi verdiğine değindi. Son yıllarda Ak Parti iktidarlarının izlediği politikalar sebebiyle Türk tarımının çökme noktasına geldiğini belirten Kılıçdaroğlu, eski yıllarda kendi kendisine yeten ve tarım ülkesi olan Türkiye’nin bugün gelinen noktada halkının karnını doyurmak için tarım ürünleri ithalatı yapan bir ülke haline geldiğini iddia etti.

Kılıçdaroğlu, ithalat nedeniyle her yıl yurtdışındaki çiftçilere milyarlarca dolar para verildiğini hatırlatarak ”Bu paralar Türk çiftçisine veriliyor olsaydı, bugün çiftçimizle birlikte gerçekten bir bayram yapıyor olurduk” ifadelerini kullandı.

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.