Kızılay Gençler İçin Yeni Projeler Geliştiriyor

Türk Kızılayı Genel Başkanı olan Kerem Kınık, Türkiye’de bulunan gençlerin Kızılay ile ilgili bağlantıları hakkında bazı bilgiler vererek, Kızılay’ın gençler için sürdürmüş olduğu projeler ile ilgili bir takım açıklamalarda bulundu. Ülkemizde bulunan Kızılay topluluklarının 75 üniversitede faaliyet gösterdiğini ifade eden Türk Kızılayı Genel Başkanı olan Kerem Kınık, bu topluluklarda yaklaşık olarak altı bin genç üyenin yer aldığını dile getirdi.

Gençlerin gönüllü olması adına bir takım faaliyetler gerçekleştiren Türk Kızılayı’nın, gençler ile ilgili hizmetlerinin yeni projeler sayesinde gelişim göstermeye devam edeceğini ortaya koyduğu belirtiliyor. Türk Kızılayı Genel Başkanı olan Kerem Kınık yapmış olduğu açıklama sırasında 105 Türk Kızılayı şubesi kapsamında yer alan gençlik kollarında 3 bin 750 gönüllünün, dernek çalışmaları içerisinde bulunduğunu ifade etti. Üniversitelerde topluluk olarak kurulan Türk Kızılayı, topluluk sayılarının arttırılması adına gerekli çalışmalara devam ettiğini kaydeden Kerem Kınık, bu toplulukların çeşitli faaliyetler gerçekleştirdiklerini ve bu faaliyetler sayesinde de Türk Kızılayı’nın tanıtıldığını belirtti. Türk Kızılayı’nın tanıtımı için üniversitede yer alan toplulukların çok büyük önem taşıdığını vurgulayan Kerem Kınık, gençlerin birçok konuda kendilerine yardımcı olduklarını ifade ediyor.

Türk Kızılayı tarafından düzenlenen Hedef 25 adlı proje ile 1 milyon 331 bin gence eğitim verilmesi amaçlanırken, bu eğitimde gençlerin kan bağışı konusunda bilinçlendirilmelerinin ve bu bilincin de gelecek nesillere aktarılmasının sağlanacağı bu konu ile alakalı yapılan açıklamalar arasında bulunuyor.

Benzer Hesaplamalar

1 Yorum Var, Siz de Yorumunuzu Hemen Yazabilirsiniz

  1. Mildred

    The next time I read a blog, I hope that it doesnt disappoint me as much as this one. I mean, I know it was my choice to read, but I actually thought youd have something interesting to say. All I hear is a bunch of whining about something that you could fix if you werent too busy looking for attention.VA:F [1l.]5_908.p6ease wait…VA:F [1.6.5_908](from 0 votes)

    Cevap Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.