Kocaeli Belediyesi’nden öğrencilere hediye tablet


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 7 yıl önce başlattığı ‘Bire Bir Öğrenme’ projesi kapsamında yıllardır öğrencilere hediye tablet bilgisayar dağıtıyordu. Belediye, bu sene için yaptığı hazırlığa göre toplam 27 bin öğrenciye daha tablet bilgisayar dağıtılacak. Bu 27 bin öğrencinin de eklenmesiyle birlikte Kocaeli Belediyesi’nin tablet bilgisayar dağıtımı yaptığı öğrenci sayısı 190 bine ulaşacak.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, yaptığı açıklamalarda eğitime çok büyük bir önem verdiklerini ve hassasiyet gösterdiklerini, bu kapsamda da öğrencileri her zaman destekleyici ve teşvik edici uygulamalara imza attıklarını söyledi. Bu sene 7. kez dağıtımı yapılacak olan tablet bilgisayarlar ile birlikte öğrencileri eğitime teşvik etmeyi hedeflediklerini ifade etti ve bu projenin diğer belediyeler için de örnek teşkil etmesi gereken değerli ve önemli bir proje olduğunu sözlerine ekledi.

Karaosmanoğlu, öğrencilerin değişen çağ şartlarından uzak kalmamaları, teknolojiyi ve gelişmeleri daha yakından takip edebilmeleri için böyle bir uygulamaya imza atıldığını söyledi. Gelinen dönemde, yıllar öncesine göre büyük değişiklikler olduğuna değinen Karaosmanoğlu, öğrencilerin bilişim çağını yakalamaları için onları bu teknolojik devrime dahil etmek için çaba sarf ettiklerini söyledi. Karaosmanoğlu,  öğrencilerin, bilişim çağındaki yenilikleri yakalayabilmeleri ve gelecekte daha geniş bir vizyon sahibi olabilmeleri için 6 yıldır özveriyle çalışmalarını devam ettirdiklerini, çocukların kendilerini geliştirebilmeleri için ellerinden gelen her türlü imkanı seferber edeceklerini ve bu bağlamda da 6 yıldır her öğrenciye bir bilgisayar ulaştırmak için çaba sarf ettiklerini sözlerine ekledi. Tablet bilgisayarların öğrencilere teslim edilmesi için 13 Şubat 2016 tarihinde Atatürk Spor Salonu’nda bir tören düzenlenecek.

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.