Kpss’ye girecek olanlara tavsiyeler

Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın kısa adı olarak bilinen KPSS’ye her yıl milyonlarca aday girmektedir. Kimi adaylar doğru bir çalışma yürüttüğünü düşünürken kimi adaylar ise daha nereden başlaması gerektiğine bile karar verememektedir. Peki KPSS olarak adlandırılan, milyonlarca lisans adaylarının kaderini belirleyen bu sınavda başarılı olabilmek için nelere dikkat edilmelidir? Siz de KPSS’ye hazırlanıyor iseniz ya da hazırlanmayı düşünüyor iseniz, sizin için hazırladığımız bu habere göz atmanızda fayda var.

İlk başta yapılması gereken, adayın kendini test yöntemi ile ölçerek, yani test soruları çözerek ne durumda olduğunu bi nebze de olsa ölçmesi gerekmektedir. Bu test sorularına, ilgili kaynaklardan ve geçmiş zamanlarda çıkan soruları bularak ulaşabilirsiniz. Kendinize zaman tutarak sınav uygulayın ve ortaya çıkan doğru ve yanlış cevapları hesaplayın. Bu şekilde hem kendinizi zaman anlamında ölçmüş, hem de vermiş olduğunuz yanlış cevaplar ile eksik olduğunuz konuları bulmuş olursunuz. Eksik bulunan konuların giderilmesi adına bir çalışma yapmanız ve bununla ilgili tekrardan sorular çözmeniz bu sorununuzu ortadan kaldırmaya yetecek güçte bir çalışma türüdür.

Alakası olmayan kaynaklar ile vakit kaybetmemeli, işimize yarayacak olan az fakat kaliteli bilgi içeren kaynaklar edinmeliyiz. Kaynaklarımızı edindikten sonra ise kendinize bir çalışma programı hazırlamanız şarttır. Çünkü unutmayalım ki bu hayatta başarılı olmanın anahtarları planlı ve programlı bir çalışan olmaktan geçmektedir.

Sınav günü yaklaştığı zaman ise kendimize motivasyon sağlayabilecek aktivitelerde bulunarak, sadece test çözümü yapmalıyız.

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.