Madde Bağımlıları Rehabilitasyon Merkezi Bir Köy Olarak Tasarlanacak

Madde ile savaşmak ve maddeye bulaşan kişilerin rehabilite edilmesi adına birçok rehebilitasyon merkezi bulunmakta. Fakat İstanbul’da kurulması planlanan madde bağımlıları için rehabilitasyon merkezinin adeta bir köy gibi tasarlanacağı belirtiliyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Kadir Topbaş kurulması planlanan bu rehabilitasyon merkezi ile ilgili bir takım açıklamalarda bulundu. Bu kurulması planlanan rehabilitasyon merkezinin kapsamlı ve aynı zamanda da modern bir rehabilitasyon merkezi olacağı bu konu ile ilgili yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Kadir Topbaş birkaç önemli isim ile birlikte İtalya’da bulunan Rimini şehri içerisindeki San Patrignano Madde Bağımlıları Rehabilitasyon Merkezi’ne ziyarette bulundu. Kadir Topbaş’ın bu rehabilitasyon merkezini birlikte ziyarette bulunduğu isimler arasında ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olan Sema Ramazanoğlu, Sağlık Bakanı olan Mehmet Müezzinoğlu ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olan Süleyman Soylu bulunmaktaydı.

Türkiye içerisine madde bağımlılarına yönelik olarak kurulması planlanan rehabilitasyon merkezi için brifing alan heyete önemli isimler eşlik etti. Bu önemli isimlerin ise Türkiye’nin İtalya Büyükelçisi olan Aydın Adnan Sezgin ile Rimini Belediye Başkanı olan Donenica Seivliu olduğu belirtiliyor. İstanbul ilinde madde bağımlılarına yönelik olarak kurulması istenen rehabilitasyon merkezi için gerekli çalışmaların başlamış olduğunu anlatan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Kadir Topbaş, söz konusu projenin madde bağımlıları için bir köy olacak şekilde tasarlanacağını ifade etti.

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.