Metrodaki Kemancı İstanbul’da Hayranları İle Buluştu

Grammy ödülü almış olan keman virtözü Joshua Bell, metrodaki kemancı olarak tanınmakta olan başarılı bir sanatçıydı. Joshua Bell’in dünyanın birçok yerinden hayranı bulunmasının yanı sıra İstanbul’da da birçok hayranı bulunmaktaydı. Hayranları ile İstanbul’da buluşan Joshua Bell Zorlu Performans Sanatları Merkezi kapsamında bir konser verdi.

Metrodaki kemancı adı ile bilinen Amerikalı Joshua Bell’in İstanbul’da vermiş olduğu konsere büyük ilgi vardı. Joshua Bell bu durumdan çok mutlu olduğunu ve hayranlarının bu kadar büyük ilgi göstermesinden dolayı çok teşekkür ettiğini dile getirirken, tekrar İstanbul’da olduğu için kendisini güzel hissettiğini dile getirdi.

Metrodaki kemancı olarak bilinen Joshua Bell, Zorlu Performans Sanatları Merkezi kapsamında 73 Organizasyon ve Piu Entertainment iş birliği ile sahne aldı. Vermiş olduğu bu konsere 4 milyon dolar değerinde olan Antonio Stradivarius imzalı kemanı ile çıktığı belirtiliyor. Antonio Stradivarius imzalı bu kemanın ise 303 yıllık olduğu bu konu ile ilgili yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

Joshua Bell, İstanbul’da vermiş olduğu bu konserde birbirinden farklı birçok eseri yorumladı. Yorumladığı eserler arasında Tomaso Antonio Vitali’ye ait Chaconne keman ve piyano için sol minör bulunurken Beethoven’a ait keman ve piyano için sonat No. 9 La Majör ve Op. 47 ile Gabriel Faure’ye ait olan keman ve piyano için sonat No. 1 La Majör, Op. 13 yer almaktaydı. Bu eserleri yorumlayan Joshua Bell, İstanbul’da vermiş olduğu bu konser sırasında iki saat boyunca ayakta kaldı. Konsere gelen hayranlar konser sonunda sanatçıyı büyük bir alkışa boğdu.

Benzer Hesaplamalar

1 Yorum Var, Siz de Yorumunuzu Hemen Yazabilirsiniz

  1. Paulina

    This article has been amended to correct language inconsistent with Guardian editorial gua;8linesWhit&#e217ds that all about? In April I saw the stopped trains with the plastic-covered seats. It’s still not running?

    Cevap Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.