Öğrenci Evine Gelen Elektrik Faturası 120 Bin Lira

Öğrenci evlerine gelen faturalar öğrencilerin her zaman büyük bir derdi olmuştur. Durumları ne olursa olsun bir insan eğer öğrenciyse her zaman faturadan korkmuştur. Fakat Keşan ilçesinde iki öğrencinin birlikte kaldığı bir eve gelen elektrik faturası diğer öğrencilerin evine gelen elektrik faturasından biraz farklıydı. Keşan ilçesinde birlikte kalan iki öğrencinin evine 120 bin liralık bir elektrik faturası geldiği belirtiliyor.

Trakya Üniversitesi Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri’nde üçüncü sınıfta olan öğrencilerden birinin 21 yaşında olan Cihat Kabak, diğerinin ise 22 yaşında olan Can Camgöz olduğu bu konu ile ilgili yapılan açıklamalar arasında yer alıyor. Cihat Kabak ve Can Camgöz üniversite öğrenimlerinden dolayı Keşan ilçesinde bulunan Yeni Mahalle’de kira verdikleri bir evi birlikte paylaşıyor. Fakat bu iki öğrenci bu ay evlerine 119 bin 874 liralık bir elektrik faturası geldiğini ifade ediyor. Fatura karşısında şaşıran bu iki öğrenci ne yapacakları konusunda ne yapacaklarını bilmediklerini ve bu faturaya itiraz ettiklerini dile getiriyor.

Can Camgöz bu konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamada, evlerine gelen 119 bin 874 lira değerinde olan elektrik faturasına itiraz ettiklerini ve ilk başta ise bu faturanın kendilerine yapılmış olan bir şaka olduğunu zannettiklerini ifade etti. Bu elektrik faturasını ödemelerine imkan olmadığını söyleyen Can Camgöz, ev arkadaşının faturayı gördükten sonra kaçmayı düşündüğünü fakat bu faturanın ortak olduğunu kendisine söylediğini dile getirdi. Fabrikaya bile bu kadar yüksek miktarda bir fatura gelmeyeceğini de sözlerine ekledi.

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.