Okul sütü programı yaza kadar devam ediyor

Okul sütü programı ile öğrencilere toplam 57 bin ton süt ulaştırılması hedefleniyor. Peki bu uygulama ne zamana kadar devam edecek? Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik bu konuya ilişkin neler söyledi? Bu soruların cevapları ve daha fazlası haberimizde…

Okul sütü programının 2012 yılından bu yana devam ettiğini ve 17 Haziran’a kadar da devam edeceğini söyleyen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, 2012 yılından itibaren dağıtılmış olan sütün 250 bin ton olacağını anlattı. Okul sütü 5. yılı programının başlaması adına Köy Hizmetleri İlkokul’unda tören yapılarak, bu törene Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu gibi ilgili yetkililer katılım gerçekleştirdi.

Her sınıfta bir sağlık sınıf temsilcisi olmasını istediklerini söyleyen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bu proje ile ilgili çalışmalar yürüttüklerini ve her okulda bir sağlık elçisi bulundurmak istediklerini söyledi. Öğrencinin yanı sıra sağlık gönüllüsü olabilecek bir öğretmenin de bulunmasını istediklerini söyleyen Müezzinoğlu, öğrencilere sağlıklı yaşamın ne demek olduğunu anlatarak yaşam biçimi haline getirmek istediklerini belirtti. Çünkü sağlıklı olması gerektiğine inanan ve bunu hayatının her evresinde uygulayan bir insan bu durumu kültüre dönüştürmüş sayılacaktır. Okullara da Sağlık Dostu Okullar adlı sertifika verileceği belirtiliyor.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ise bu yapılan okul sütü programının önemine dikkat çekerek, bu iş için emek harcayan herkese teşekkür etti.

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.