Ölüm veya Öldürmek Üzerine Görülen Rüyalar

Rüyada ölü görmek ya da öldürme eylemi birçok anlama gelebilir.

ÖLDÜRME: Rüyada birini öldürdüğünü gören, ona çokça yardım eder. Birinin kendisini öldürdüğünü gören, kendisini öldürenden çok yararlanır. Öldürüldüğünü görenin, ömrü uzar. Bir kalabalık tarafından öldürüldüğünü veya linç edildiğini gören devletin en büyük yardım ve desteğini görür yahut emrinde çalışan bir çok işçisi olur. Birini kasten ve suçsuz yere öldürdüğünü gören, bir zalimin tasallutuna uğrar. Kendi kendisini öldürdüğünü gören tevbe ederek günah ve iç sıkıntılarından kurtulur, Evlâdını öldürdüğünü gören bundan üzüntü,pişmanlık duymuyorsa ona çokça servet bırakır, pişmanlık ve üzüntü duyuyorsa belki de dünya malı için oğlu ile kavga eder. Boynu vurularak öldürüldüğünü gören hasta ise hastalıktan, fakir ise fakirlikten, üzüntülü ise üzüntüden kurtulur.

ÖLÜ: Rüyada ölmüş birinin dirildiğini görmek ölü eğer ürkütücü değilse hayırdır. Ölmüş birinin dirildiğini görmek yahut ölmemiş gibi onunla sohbet etmek, bir şey almak, bir şey vermek, hep ölünün rüyadaki durumuna göre tabir olunur. Ölmüş birinin dirildiğini görmek yahut ölmemiş gibi görmek, yüzü güleç ise iyi, değilse zarar, kayıp, keder ve üzüntüdür.

ÖLÜ ve ÖLÜM: Ölüm dünya hayatı için iyi din ve ahiret hayatı bakımından kötü bir rüyadır. Rüyasında öldüğünü ve tabutunun eller üzerinde taşındığını gören cebir ve zorla üstün mevkilere gelir. Rüyada öldüğünü ve kimsenin üzerine ağlamadığını görenin, malının veya evinin bir tarafı çöker. Öldükten sonra yeniden dirildiğini gören, günah işledikten sonra pişman olup tevbe eder. Ölüsü yıkanırken kendisini yıkayanı öptüğünü gören, kötü yaşantısı varsa bunu bırakır, tevbe eder. Devlet başkanı, başbakan, vali vb. gibi kimselerin öldüğünü görmek, halkın çaresizliğe düşeceğine işarettir. Ölüm, uzun ömür de demektir. Ölüm rüyasının, tek başına böyle bir kitabı dolduracak kadar değişik tabirleri vardır.

ÖLÜDEN BİR ŞEY ALIP VERMEK: Ölü yiyecek vermiş ve siz yiyeceği yemişseniz rızk bolluğuna, yememişseniz, malınızın ve geçiminizin eksil­mesine işarettir. Eski bir elbisesini verdiğini ve giydiğini gören, çok şiddetli üzüntüye düşer. Elbise yeni ve sağlam ise ferahtır. Eğer elbiseyi alıp bir kenara bırakıp sonra tekrar alıp giyerse vefat eder. Ölüden bir şey almak genellikle iyidir, vermek ise vefat veya üzüntüdür.

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.