‘Paralel’ Bu Kez Kanada’da Ortaya Çıktı

İki taraf arasında yürütülen anlaşmalar sonucunda Amerika’daki hayatı da sıkıntıya giren FETÖ Lideri Fethullah Gülen’in çareyi Kanada’ya kaçmakta bulduğu tespit edildi. Gülen’in Kanada’ya kaçtığı zaman dosyasını görecek olan Kanada Göçmenlik Ofisi Yargıcı Mohammed Azhar Ali Khan’ın paralel sevdalısı olduğu tespit edildi.

Mohammed Azhar Ali Khan, 29 Mart tarihinde yazdığı bir makalede paralel yapı ile tanıştığından ve paralel yapının gezilerine katıldığından bahsederek FETÖ’ye övgülerde bulundu. Khan, geçtiğimiz günlerde aralarında din adamları ve dini kanaat önderleri de bulunan bir grupla birlikte paralel yapıya ait olduğu bilinen ve ABD’de faaliyet gösteren Kültürlerarası Diyalog Enstitüsü’nün düzenlemiş olduğu bir geziye eşiyle katıldığını, bu gezi kapsamında Türkiye’de İstanbul, Bursa, İzmir, Kayseri, Efes gibi yerleri görme fırsatı yakaladığını anlattı ve buralarda paralel yapının inşa ettiği okul, hastane, sosyal hizmet kurumları gibi yerleri gördüğünü ifade etti.

Kanada Göçmenlif Ofisi Yargıcı Mohammed Azhar Ali Khan, Saudi Gazette isimli bir Suudi internet haber kuruluşunda yaptığı konuşmada ise kendisinin paralel yapının Kanada ayağı içerisinde olduğunu söylüyor ve paralel yapının bazı üyelerinin göçmenlik başvurularını bilinçli olarak kabul ettiğini de itiraf ediyor. Türkiye ziyaretinden bahseden Khan, Hürriyet ve Zaman gazetelerini ise ”Hükümet karşıtı gazeteler” olarak nitelendiriyor. Geçtiğimiz yıl Gülen’in Türkiye’ye iade edilmesi konusunda yürütülen çalışmalar sonucunda da Gülen’in Kanada’ya kaçma düşüncesinin olduğu ABD’li gazeteci Wayne Madsen tarafından doğrulanmıştı.

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.