Parası Olana Kuyumcu Olma Yolu Kapanıyor

Ortadoğu 12. Kahramanmaraş Altın Mücevher ve Gümüş Fuarı düzenlenen ihtişamlı bir törenle görücülere açıldı. Düzenlenen fuarda birbirinden ihtişamlı ve pahalı mücevherler görücüye çıkarken sektörün ileri gelenleri tarafından da kuyumculuğun geleceği ile ilgili olarak bazı açıklamalar yapıldı.

İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı Norayr İşler, sektörün ileri gelenleri tarafından Kahramanmaraş Fuar Merkezi’nde düzenlenen fuarın açılışında bazı açıklamalarda bulundu. İşler, sektörde bulunan herkesin yaklaşık olarak 30 yıldır bir hayalin peşinde koştuklarını, son günlerde bu hayali gerçekleştirme noktasında da sonlara yaklaştıklarını ifade etti. İşler, düzenlenen bu fuarda gerçekleşen görüşmeler ile Türkiye’de kuyumcular birliğinin kurulup tüm kuyumcuların aynı çatı altında toplanması noktasında önemli gelişmeler kaydettiklerini söyledi.

İşler, Türkiye’de sektörde olan odalar ve dernekler ile bir yılı aşkın süredir görüşmeler düzenlendiğini ve bu görüşmelerin sonunda da Türkiye Kuyumcular Birliği yasa taslağında son noktalara gelindiğini ifade ederek artık parası olupta kuyumculuk yapmak isteyen herkesin bu işi yapamayacağını da sözlerine ekledi. Yapılan düzenlemenin meclisten geçirilerek yasalaştırılması ile birlikte 45 bin kuyumcunun artık tek bir yürek olacağını ifade eden İşler, bu birlik sayesinde de kuyumculuk sektöründe tanıtım ve reklam faaliyetlerinin de daha etkili bir şekilde yürütülebileceğini, bu sayede sektörün gücünün de önemli derecede artacağını düşündüğünü söyledi.

Düzenlenen fuarda Türkiye genelinde faaliyet gösteren 130 firma ürünlerini sergileme fırsatı yakalıyor. Eşsiz ürünlerin sergilendiği fuar 3 gün boyunca sektör temsilcilerinin ziyaretlerini kabul edecek.

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.