Pug Köpeğinin En Can Alıcı Özellikleri

Köpek cinsleri içinde kendisine has özellikleri olan en belirgin cins pug köpekleridir. Çünkü pug köpekleri özellikleri itibari ile diğer köpeklerden oldukça farklılık göstermektedir.

İşte Pug Köpeklerinin Kendilerine Özgü Özellikleri:

 • Pug köpeklerinin boyları oldukça küçüktür bu nedenle de çok büyük yer kaplamazlar bu nedenle de bir apartman dairesinde köpek beslemek isteyen hayvanseverlerin tercih edebileceği ilk hayvanlardan birisidir.
 • Pug köpekleri son derece insancıldır bu nedenle de hiç kimseyi yabancılamazlar ve kucaktan inmezler. Yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda pug köpeklerinin gördükleri herkesi kendilerini görmek için geldiklerine inandıkları saptanmıştır.
 • Bu köpekler sahibinin evine gelen herkesi kapıda büyük bir heyecan ile karşılarlar ve misafirlere tıpkı ev sahibi gibi çok iyi, sevecen ve sıcak kanlı davranırlar.
 • Pug köpekleri insanların yanı sıra diğer hayvanlar ile de aralarını iyi tutarlar. Yabancı gördükkleri hayvanlara büyük bir heyecan ile yaklaşan pug köpekleri çok zaman geçmeden diğer hayvanalrla da arkadaşlık kurabilirler.
 • Pug köpekleri son derece uslu hayvanlardır. Günlerinin neredeyse 12 saatini uyuyarak geçiren pug köpekleri evdeki hiç bir eşyaya da zarar vermezler.
 • Her köpek cinsinin boyu ve karakteristik özellikleri aynı değildir bu nedenle de her köpek sahibine sarılamaz ancak pug köepkleri sahibine sarılmayı ve onunla sarmaş dolaş oyun oynamayı çok sever ve uyanık olduğu her an sahibi ile yakın olmak ister.
 • Sıcak havalardan haz etmeyen pug köpekleri dolayısıyla güneşi de sevmezler ve güneş altında durmayı pek istemezler. Bu nedenle de serin havalarda kısa yürürler ve egzersizi sevmezler.

Benzer Hesaplamalar

1 Yorum Var, Siz de Yorumunuzu Hemen Yazabilirsiniz

 1. Artie

  That’s the best answer by far! Thanks for cogiutbrtinn.

  Cevap Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.