Ruhsatsız Fırınların Kapısına Kilit Vurulacak

Belediye ruhsatı olmayan fakat faaliyet göstermeye devam eden fırınlar için kapılarına kilit vurulacağı açıklaması yapılıyor. Yalnızca tarım il müdürlükleri tarafından verilmiş olan belge ile tüm ülkede faaliyette olan fırınların kapatılacağı bu konu ile ilgili yapılan açıklamalar arasında yer alıyor. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından bu konu ile ilgili bir çalışma başlatıldığı belirtiliyor.

Türkiye Fırıncılar Fedarasyonu Başkanı olan Halil İbrahim Balcı, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından bu konu ile ilgili başlatılan çalışma hakkında bazı bilgiler veriyor. Belirli bir süredir bu konu ile ilgili bazı çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyleyen Türkiye Fırıncılar Fedarasyonu Başkanı olan Halil İbrahim Balcı, ülke genelinde önemli derecede ekmek israfının olduğunu ifade ederken, ekmek israfının yüzde 40’ının fırınlarda olduğunu sözlerine ekledi.

İşletme izni verilen ekmek üretip satan fırınların kendilerine verilen süre içerisinde ruhsat almaları için gereken çalışmalarını tamamlaması gerekiyor. Bu süre içerisinde gereken çalışmaların tamamlanmaması halinde bu fırınların kapatılacağı belirtiliyor. Fırınlarda çok fazla ekmek israfının olduğunu ve bu durumun önüne geçmek adına da gerekli çalışmaların başlatıldığını belirten Türkiye Fırıncılar Fedarasyonu Başkanı olan Halil İbrahim Balcı, bu çalışmaların içerisinde fırınların birbirlerine olan uzaklıklarının da sınırlandırılmasının yer aldığını söylüyor.

Yürütülen çalışma ile fırınların 1000 metre aralığında olacakları, 7 bin nüfus altında olan semtlerde ise ancak 3 fırın açılabileceği ve fırınların kafasına göre fiyat belirlemesinin de engelleneceği söz konusu oluyor.

Benzer Hesaplamalar

1 Yorum Var, Siz de Yorumunuzu Hemen Yazabilirsiniz

  1. Snow

    Why ca82&n#17;t we hear more stories like here? She is amazing! So funny, super smart, and obviously dedicated to her husband and her boys. If more celebrities were like her, oh, what a world it would be! She is truly a role model!!!

    Cevap Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.