Rüyada Deniz ya da Denizaltı Görmek

Rüyada görülen deniz ve denizaltı ne anlama gelir?

DENİZ: Deniz geniş mal ve mülk, devlet başkanı ve sultan, alim ve ilim, iş ve güç ile yorulur. Sakin ve durgun deniz görmek adaletli yönetici, coşkun ve hırçın deniz zalim, adaletsiz yönetici olarak yorumlanır. Denizden soğuk su içtiğini gören içtiği su kadar mala kavuşur. Sıcak su içtiğini görenin, içtiği su kadar gam ve kederi olur. Denizi içip kuruttuğunu gören büyük bir alim veya zengin olur. Denize düşüp boğulduğunu görmenin devletle başı derde girer ve müebbet hapis cezasına çarptırılır yahut sıkıntılı bir hayatı olur.

Bu rüyanın dünya nimetlerine gark olma manası da vardır. Denizden su taşıdığım gören devletten para alır. Denizde boy abdesti aldığını gören zengin olur. Denizi uzaktan seyrettiğini gören emeline yaklaşacaktır. Denize bevlettiğini gören hatasında ısrar eder. Denizin üstünde yürüdüğünü gören dünyanın kirliliğine batmadan temiz bir kalple ölür.

DENİZALTI: Güzel bir maişet, rahat bir hayatı temsil eder. Dereden su içmek ona dalıp geçmek rahat bir hayat sürmek demektir. Su acı ve çamurlu ise kötüdür. Dere akrabadan olan kadını da temsil eder. Bir derenin önünü kapadığını gören yakınından bir kadınla irtibatı keser. İnsanın karısını da temsil eder. Genel olarak dere, çay, ırmak hep nehir gibidir (bk. Nehir).

 

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.