Siirt Karakolları Drone’larla Korunacak

Bölücü terör örgütü PKK’nın faaliyetleri, Güneydoğu illerinde devam ederken ne yazık ki her gün güvenlik güçlerimizin şehit olduğu haberlerini alıyoruz. Terörle etkin mücadele noktasında güvenlik güçlerinin can güvenliğinin daha iyi sağlanabilmesi amacıyla da yetkililer tarafından özverili bir çalışma yürütülüyor. Geçtiğimiz günlerde şüpheli binaların uzaktan imha yöntemiyle ortadan kaldırılmasına karar verilmesinin ardından farklı bir uygulama da Siirt ilinde hayata geçecek. Buna göre güvenlik güçlerinin etkin olarak görev yaptığı bölgelerde drone tipi insansız hava araçları görev yapacak. Drone’lar, geniş açıdan aldıkları görüntüler ile güvenlik güçlerine yardımcı olacak.

Siirt Valiliği, ilde bulunan karakollarda daha etkin bir terörle mücadele programı ortaya koyabilmek için 34 drone ve 4 motosiklet satın aldı. Valilik tarafından düzenlenen törende satın alınan drone ve motosikletler halka tanıtıldı. Satın alınan ekipman, yapılan törenle İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı yetkililerine teslim edildi. Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, törende yaptığı konuşmada satın alınan ”drone” tipi hava araçlarının terörle mücadelede etkin rol oynayacaklarını ve olumlu etkilerinin olacağını ifade etti.

Vali Tutulmaz, yaptığı konuşmasında satın alınan motosikletler ve dronelar sayesinde güvenlik güçlerinin büyük bir avantaj elde edeceğini ifade ederek bu ekipmanları güvenlik güçlerinin emrine sunmak için var olan bütün imkanlarıyla gayret gösterdiklerini ifade etti. Tutulmaz, bugüne dek gelinen noktada droneların çok faydalı işler ortaya çıkardığını ve bugünden sonra da bu araçların jandarma ve polis karakollarının güvenliğinde önemli rol oynayacağını sözlerine ekledi.

Benzer Hesaplamalar

1 Yorum Var, Siz de Yorumunuzu Hemen Yazabilirsiniz

  1. Nikki

    This is really intgiestrne, You’re a very skilled blogger. I’ve joined your rss feed and look forward to seeking more of your great post. Also, I’ve shared your website in my social networks!

    Cevap Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.