Şişmanlık Hayatı Tehdit Ediyorsa Son Çare Olarak Mide Ameliyatı Düşünülmeli

Yaz aylarının gelmesiyle yaz tatili için planlar yapılmaya başlandı. Fakat birçok insan fazla kiloları yüzünden yaz tatile çok fazla hevesli olsa da kendisini hazır hissetmiyor. Bu yüzden de insanlar fazla kilolarından kurtulmak ve daha formda bir görüntüye sahip olmak için çeşitli yollara başvuruyor. Bu yollardan birinin de mide küçültme ameliyatı olduğu belirtiliyor. Adana ilinde bulunan Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi olan Prof. Dr. Cem Kaan Parsak ise mide küçültme ameliyatının insanlar için son çare olarak görülmesi gerektiğini savunuyor.

Ülkemizde bulunan nüfusun yaklaşım olarak yarısının kiloları ile ilgili problemleri olduğunu ifade eden Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi olan Prof. Dr. Cem Kaan Parsak, kilolarından şikayet eden kişilerin yüzde 5’inin sağlık problemi ortaya koyan bir şişmanlık durumunda olduğunu belirtti. Bir insanın fazla kilolarından kurtulmak istemesi durumunda ilk olarak çareyi spor ve düzenli beslenmede araması gerektiğini dile getiren Prof. Dr. Cem Kaan Parsak, doktor kontrolünde gerekli tedavilerin uygulanması ve doktorun vermiş olduğu tavsiyelerin dikkate alınması gerektiğini belirtti. Tüm bu uygulamalara rağmen fazla kilolar üzerinde herhangi bir olumlu sonuç ortaya çıkmıyorsa ve şişmanlık kişinin hayatını tehdit ediyorsa en son çare olarak mide ameliyatına başvurulması gerektiğini belirten Prof. Dr. Cihan Kaan Parsak, mide ameliyatı olunsa dahi kişinin dikkat etmemesi halinde tekrat kilo alma ihtimalinin olduğunu anlattı.

Benzer Hesaplamalar

1 Yorum Var, Siz de Yorumunuzu Hemen Yazabilirsiniz

  1. Kelli

    I wod2un&#8l17;t dispute the original thoughts in your interesting article. I think your content is of great quality, smart and it really drive readers to think. I like your ideas.

    Cevap Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.