Tasarruf Danışmanları Sertifikalarını Aldı

Evlerdeki enerji tasarrufunun sağlanabilmesi adına gerekli yöntemler ile ilgili Danışman (Mentor) Eğitimi gerçekleştirildi. Bu eğitimi alan ve projeye katılım sağlayan 21 kişi eğitimlerini tamamlamaları sonucunda Tasarruf Danışmanı sertifikalarını almış bulunuyor. Projeye katılan kişilerin Tasarruf Danışmanı sertifikalarının verilmesi adına Hessen Eyaleti Parlementosu kapsamında bir tören düzenlenmiş bulunmaktadır.

Evlerdeki enerji tasarrufunun sağlanması için gerekli yöntemler hakkında eğitim verilen Danışman Eğitimi, Türk-Alman Sağlık Vakfı ve Hessen Eyaleti Çevre, Enerji, Tarım ve Tüketiciyi Koruma Bakanlığı tarafından yürütülen bir ortak çalışma olup, bu eğitime çeşitli meslek gruplarından 21 kişinin katılım sağladığı belirtiliyor. Katılım sağlayan kişiler arasında imam, dernek yöneticisi, mühendis ve diğer meslek grupları yer alıyor.

Dr. Yaşar Bilgin söz konusu olan törende bu konu ile ilgili bir konuşma gerçekleştiriyor. Yapmış olduğu konuşma sırasında, çevrenin korunması ile enerji tasarrufu konusunda son zamanlarda duyarlılığın daha fazla arttığını dile getiren Dr. Yaşar Bilgin, bu eğitim ile eğitilmiş olan tasarruf danışmanlarının iyi bir yerde olduğunu ve bu alanda çalışmaların devam edeceğini ifade etti. Bakan Tarek Al Wazir ise yapmış olduğu konuşma sırasında, bu tarz çalışmaların amaca ulaşılmasında çok önemli bir etken olduğunu söylerken, mevcut enerji kaynaklarının çok kısa bir süre içerisinde tüketilme korkusunun olduğu bugünlerde bu çalışmanın çok faydalı olduğunu ifade etti. İdeal enerji kaynaklarının her alanda her zaman uygulanması gerektiği de bu konu hakkında yapılan açıklamalar arasında yerini alıyor.

Benzer Hesaplamalar

1 Yorum Var, Siz de Yorumunuzu Hemen Yazabilirsiniz

  1. Jayna

    excellent points aletgother, you simply received a new reader. What would you recommend in regards to your publish that you just made a few days in the past? Any positive?

    Cevap Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.