Tavuk Gübresiyle Elektrik İhtiyacı Karşılanacak

Ankarı ilinde yer alan Çubuk ilçesindeki tavuk gübresi ile enerji üretimi gerçekleştiren biyozgaz tesisi, yaklaşık olarak 40 bin konutun elektrik ihtiyacını giderecek. Era Yatırım Holding Başkanı olan Alpay Ünal, bu konu ile ilgili bir takım açıklamalarda bulunuyor. Yapılan 10 milyon lira değerindeki ek yatırım ile birlikte elektrik ihtiyacının karşılanacağı bu konu ile ilgili yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

Era Yatırım Holding Başkanı olan Alpay Ünal, yapmış olduğu açıklamada Çubuk ilçesinde kurulu olan ve tavuk gübresi ile elektrik üretebilen biyogaz tesisinin geliştirilmeye karar verildiğini belirtiyor. Tavuk gübresinden elde etmiş oldukları elektrik sayesinde ise yaklaşık olarak 40 bin konutun elektrik ihtiyacının karşılanacağını söyleyen Era Yatırım Holding Başkanı olan Alpay Ünal, tesiste 300 ton tavuk gübresinin işleneceğini ve bu tesisin kurulu gücünün de 3.1 magavat olduğunu ifade etti. Bir yıl içerisinde yaklaşık olarak 24 milyon klovatsaay elektrik üreteceği söylenen tesisin, elde etmiş olduğu enerjiyi şebekeye aktaracağı ve ilçenin aydınlanmasını sağlayacağı bu konu hakkında yapılmış olan açıklamalar arasında bulunuyor.

Era Yatırım Holding Başkanı olan Alpay Ünal, biyogaz tesisinin büyütülmesi amacı ile çalışmalar gerçekleştirdiklerini ve bu çalışmalar ile elde edilen elektrik enerjisinin iki katına çıkarılmasını hedeflediklerini söylerken, yapılan çalışmaların Ekim ayında tamamlanacağını beklediklerini ifade ediyor. Ayrıca tesiste bulunan tavuk gübrelerinin hepsinin değerlendirildiği, kalan kısmı için ise granül yardımı ile toprak için kullanılabilir hale gelmesini sağladıkları belirtiliyor.

Benzer Hesaplamalar

1 Yorum Var, Siz de Yorumunuzu Hemen Yazabilirsiniz

  1. Vina

    Hi there,I’m trying to watch your “Sourcing for Recruiters” webinar but for some reason the video won’t load on your blog page. Is there anywhere else that I can find the video, as I actually attended the webinar when you did it, but really want to hear some of it agcna.Thinks,Traaey

    Cevap Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.