Tekirdağ Eleman Aranıyor Yazısını Hiç İndirmiyor

Tekirdağ ilinde esnaflar çalıştıracak eleman bulamamaktan yakınıyor. Her köşe başında bulunan dükkanda eleman aranmasına rağmen, çalışacak elemanının olmadığı söyleniyor. Esnaflar ‘Eleman aranıyor’ yazısını ya hiç camlarından indirmedikleri ya da indirseler de hemen geri yapıştırmak durumunda olduklarını belirtiyorlar. Esnaf bugün eleman bulsa da yarın o elemanın kaçtığını ve bu yüzden de ilanı tekrar asmak durumunda kaldığını söylüyor. Esnaflar, özellikle iş imkanlarının gençler tarafından beğenilmediğini ya da kendilerine çok zor geldiğini iddaa ederken, işte çalışmak isteyen kişilerin ise kalifiye olmadıklarını anlatıyor.

Esnaflar, Tekirdağ ilinde verilen maaşların gençler tarafından beğenilmediğini ya da gençlerin kendilerine daha rahat bir iş aradıklarını belirtiyor. Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanmış olan Nisan ayına ait verilere bakılacak olursa, ülke genelinde 15 yaşında olan ve 15 yaşından büyük olan kişilerde işsizlik olduğu görülüyor. 2016 yılının Ocak dönemi içerisinde geçen yıla ait verilere göre 31 bin daha fazla kişinin işsiz olduğu ve toplam olarak 3 milyon 290 kişinin işsiz olduğu ortaya konuyor. İşsizliğin 11,1 seviyesinde olmasına rağmen, bu ülkede bulunan bir ilde çalışacak eleman bulma konusunda çok fazla sıkıntı yaşanıyor.

Tekirdağ ilinde esnaflık yapan kişiler ya elemanların işi beğenmemesinden, ya verilecek olan maaşı beğenmemesinden ya da işe girip ertesi gün kaçmasından şikayet ediyor. Esnaflar işsizliğin olduğuna bu durumda inanmanın zor olduğunu dile getirirken, Tekirdağ ilinin her sokağında ‘Eleman Aranıyor’ ilanının varlığından söz ediyor.

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.