TEOG sınavına girecek olanlara tavsiyeler

Temel eğitimden orta öğretime geçiş sınavı’nın yani kısa adı ile TEOG sınavının stresi milyonlarca adayı sarmış bulunmaktadır. Her yıl milyonlarca adayın değerlendirileceği bu sınava daha az stres ve doğru çalışma yöntemi bulunarak nasıl hazırlanılır? TEOG sınavına hazırlanan adayların ailelerine de bir çok sorumluluk düştüğünden, hem TEOG sınavına hazırlanan çocukların ailelerine, hem de sınava girecek olan adaylara bu konuya yönelik tavsiyeler verilmektedir. Başarıyı yakalamak isteyenler için hazırladığımız bu yazı ile onlara nasıl bir yol izlemeleri gerektiği konusunda yardımcı olacağız.

TEOG olarak adlandırılan bu sınavda artık bildiğimiz yazılı sınavların yapılacağını ve sınavda müfredat dışı herhangi bir soru gelmeyeceğini herkes biliyor. Bu yüzden ilk önce sınava girecek olan adayın, okulda işlenen dersleri iyi bir şekilde takip etmesi gerekirken, anlamadığı noktalarda ilgili öğretmeninden yardım alması gerekir. Bunun dışında müfredatta olan konulara göre kendinize kaynaklar edinmeniz gerekir. Kaynak seçimini doğru yaptıktan sonra kendinize bir program oluşturarak, günde çok da uçuk olmayacak şekilde ne kadar soru çözeceğinize ilişkin hedefler koymalısınız. Hem aileler hem de sınava girecek adaylar bilmelidir ki, verimli soru çözmüş olmak çok fazla soru çözmüş olmaktan daha sağlıklıdır.

Ailelerin sınava girecek adaylar üzerinde çok baskı kurmaması gerektiği, başarılı olmak adına destek vermesi gerektiği bilinmelidir. Doğru beslenme, düzenli uyku ve yeterli soru çözümü başarılı olmak için yeterli olacaktır.

Benzer Hesaplamalar

1 Yorum Var, Siz de Yorumunuzu Hemen Yazabilirsiniz

  1. Tina

    Your answer shows real ininlltgeece.

    Cevap Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.